nog nagenoeg geheel intact. Wederom art.-vuur op de werken, in het bijzonder op no. III. Gedurende de beschieting heeft óf de wacht weinig kunnen waarnemen, óf hare waarnemingen niet aan de bezetting kunnen melden, óf die bezetting was niet meer in staat daarop te reageeren. In ieder geval staat vast, dat ook hier de aanvaller tijdens het bombardement de keel bereikte en de bezetting, uitgezonderd de wacht-sectie onder een off., in de bom vrije gebouwen opgesloten was. Spoedig was nu ook de rest der stormcolonne binnen en al bracht het vervolgens door de D. op werk no. Ill gerichte vuur den Jap. een 60-tal verliezen toe, dit belette niet, dat versterkingen nader kwamen en doordrongen. De stelling had geen diepte en gelijk een stortvloed zich bij een dijkbreuk over de ontgonnen velden die er achter liggen, stort, stroomde nu de aanvallende Brigade binnen. Vóór de zon op kwam was over de geheele linie het pleit beslecht en toen zij rees, bescheen zij tallooze kleine vlaggetjes met felle zonnen gekleurd, vaak ter grootte van slechts een zakdoekje door de Jap. overal waar zij kwamen, geplant. „Das ist wohl auch eine Wirkung der grosz- artigen nationalen Jugenderziehung und des Stolzes, der sich der Nation bemachtigt hat." Om half zeven rijdt een parlementair met levensgevaar tusschen de nog strijdende groepen door naar buiten en wordt de oorlogs- vlag verwisseld voor een blanco doek. De tweede overwinning van Azië op het Westen. En de derde 28

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 28