64 deel van het gev. veld kon beheerschen. Zoowel bij den tegenaanval als bij de verdediging bleek het gebruik van „les grenades V. B." zeer doel treffend. T li e C a v. Journal Juli. In „The Ecole supérieure de Guerre" wordt aangegeven dat van de Fr. officieren van hoogeren rang het vol gende wordt geëischt„Modern war requires in a commander not only the usually recognised qualities, but a broad general culture and information embracing industrial, social, political and economic conditions and pro blems, not alone of one's own country but of all other inportant countries as well". De studie heeft vrijwel op dezelfde wijze plaats als op de H. K. S. in Ned. Om de individualiteit van de leerlingen zoo min mogelijk te benadeelen worden noch dictaten gemaakt noch door de leeraren gescireven over zichten verstrekt. „A feature worthy of note, which serves as a com pensation to the lack of „approved solution" and which is also a very valuable method of orientation, is the furnishing with the theme of every probleme, the order of the next higher unit for the operation to be studied." Dit is zeer juist; men kan de handelingen van een Baton niet naar behooren uitwerken, indien men niet de taak van het naast hoogere onderdeel in beschouwing neemt en dit doet men het gemakkelijkst door het door den comdt van dit troependeel gegeven bevel aan te geven. „Cavalry on the front" geeft zeer goede voorbeelden van het optreden van cav., het innemen van een groot front, het werken op de flanken van de tegenpartij en verder het dekken van een verplaatsing van een groote troepenafd. Schr. geeft aan dat dit gemakkelijker kan geschieden door Cav. dan door een strategische voorhoede, aangezien de laatste minder bewe gelijk is. Deze opvatting is voor bestrijding vatbaar; in de eerste plaats kan bij de samenstelling van de strat. voorhoede rekening worden gehouden met verschillende factoren, afstand waarop zij zal moeten optreden, terrein enz.de inf. kan van middelen van snel vervoer worden voorzien. Boven dien moet de sterkte der voorhoede verband houden met de haar opge dragen taak, waarbij tevens de terreinsomstandigheden van invloed zijn. Dit laatste nu liet in het door Schr. aangehaalde voorbeeld te wenschen over. Het gev. van de betrokken cav. afd. geeft een mooi voorbeeld van het gev. te voet, waarbij de voordeelen van het terrein goed werden benut, terwijl tevens hierin wordt aangetroffen een zeer juiste toepassing van initiatief, van een afwijken van de ontvangen orders. Uit „The second cavalry in the St. Mihiel offensive" blijkt hoe gemak kelijk cav. afdeelingen in boschterrein in een hinderlaag kunnen vallen. Les archives de la Grande Guerre Mei. „Comment l'Etat mayor allemand camoufla la vérité" beschrijft hoe de juiste toestand bij het leger door het D. legerbestuur werd verbloemd, ook t. a. v. de geleden verliezen. Deze methode zal wel door alle legers zijn en worden toegepast. De groote moeilijkheid is de grens te trekken, tot hoe ver men kan gaan zonder de zaak te schaden. Verder wordt gewezen op de artikn„Devant St. Mihiel" en „Les chars d'assaut a la Butte de Tahure". Schw. Viertel j. schrift fur Kriegswissenschaft Heft 2. „Die Schlacht an der Marne 1914" wordt beëindigd. „Die Flugbahnhyperbol und Flugbahnparabol enz." en „Etudes sur la grande guerre" worden vervolgd. „Kleinkampfe an der österreichisch-italienischen Gebirgsfront" geeft aan hoe nuttig de uitvoering van kleine gev. handelingen kan zijn voor het instand houden of opheffen van het moreel. „Die Kampfesfreude, die durch erfolgreich verlaufenen kleine Unternehmungen bei der Inf. gezeitigt wird, kann nicht hoch genug eingeschatzt werden. Der geringfiigigste Angriff, besonders

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 64