het opdringen van de vijandelijke inf. wist te vertragen, terwijl bij de vervolging zijn plotselinge verschijning de troepen verstrooide. „Faits de cav." geeft een voorbeeld van het al loopende vuren met een gew. mitr. „La race Anglo-Arabe" wordt vervolgd. La Rev. Maritime Juli, bevat „L'oeuvre de la marine fr. dans le défense du canal de Suez", waarin v. n. sprake is van den steun door marinevliegtuigen. „La prétendue faillite du sous-marin" (vervolg) waarschuwt er tegen niet als absoluut vaststaand aan te nemen, dat de onderzeeboot in de toekomst het zal afleggen tegen oorlogsschepen of vliegtuigen; ook dit strijdmiddel is thans slechts in den aanvang van zijn ontwikkeling. Rev. d art. Juli, bevat „L'art. dans ladéfensivestabilisée''„Equipe- ment d'un front en observatoires d'art.", waarin een voorbeeld wordt gegeven van de inrichting van zulk een waarnemingspost, terwijl het artikel „Matériels a chenilles" wordt vervolgd. In The Fieldart. Journal Mei/Juni, treffen we aan: „Radio communication for the fieldart." en verder eenige vertalingen uit Fr. tijdschriften. Art. Monatshefte Juli/Aug., bevat een bespreking van de hand van Gen. Rohne van „Die deutsche Art. in den Durchbruchschlachten des Weltkrieges"; hieruit blijkt welke voorbereidingen getroffen moeten worden om een afdoende uitwerking van het art. vuur te verkrijgen. In „Wahrheit und Dichtung über die 42 cM. Mörser" treffen we eenige gegevens aan omtrent dit geschut. Nadat de tegenpartij de groote uit werking ervan had ondervonden verliet de bezetting de forten om na de beschieting weer in de ruïnes terug te keeren en deze met mitr. te bezetten. „Wenn der Gegner wahrend der Beschiezung die Werke raumt, aber zwischen der Einstellung des Feuers und dem Antreten des Sturm- truppen die Zeit erhalt, die Triimmer wieder zu besetzen, nützt keinenoch so heftige Zerstörung etwas". „Deutsche und englische art. Schieszleistungen im Seekriege" vergelijkt de schietuitkomsten van beide partijen in verschillende zeegevechten en komt tot de conclusie dat de schietvaardigheid der D. marine grooter was dan die der Eng. In de beschieting van de Königsberg bij Rufiji (6 en 11 Juli '15) vinden we een voorbeeld van een vuur door de marine met indirecte richting waarbij de waarneming uit vliegtuigen plaats vond. Op den 11 en Juli was één der Eng. schepen reeds na 10 min. op het vasté doel inge schoten en bracht de Königsberg na 1 uur tot zinken. H. 67

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 67