Onderhouden der vernielingen. Bijna elk vernielingsvuur moet bij nacht worden gestaakt door de onmogelijkheid van waarneming. Teneinde den vijand te beletten bij nacht de bressen enz. te herstellen, wordt het geheele front met onregelmatige rafales onder vuur gehouden, waartoe men de kl. kal. bezigt (7.5, 9.5, 10.5, 12 c. M. L.), en G. in schokstelling en G. K. T. Dit vuur wordt overdag eveneens afge geven. Noodig worden geacht 300 schoten voor 200 M. te bestrijden front gedurende een periode van 12 uur. Vuur op de Communicatie n. Overdag hangt de vuursnelheid af van de waarneming van doelen; des nachts gebruikt men 80 schoten per uur voor de 7.5 en 40 schoten per uur voor zwaar geschut. (10.5, 14, 14.5, 15.5 c. M.). Wordt een weg in het verlengde genomen, dan moet eiken keer een bepaalde lengte worden bevuurd. Barrages. De B. G. S., B. G. T. en G. K. T. hebben een sfeer van resp. 15, 20 en 20 M. van krachtige uitwerking tegen levende doelen. De snelheid van het vuur van de 7.5 c. M. bedraagt per stuk en per minuut 6 schoten. Slechts bij uitz. kan men deze snelheid overschrijden. Duurt het langer dan 5 min., dan wordt de snelheid geringer. Met verminderde lading kan zij verdubbeld worden, omdat dan niet zooveel van het mat. wordt gevergd. De diepte der gevaarlijke zone achter het G. T. bij gebruik van één O. H. op horizontaal terrein bedraagt bij rollend afslui- tingsvuur: B. G. S. van 150 M. op 2 K.M. G. K. T. van 150 M. op 2K.M. tot 200 M. op 5 K.M. tot 200 M. op 5 K.M. B. G. T. van 200 M. op 2 K.M. tot 250 M. op 5 K.M. Staandebarrage: als boven, behalve voor de B. G. S. waarbij de diepte der ge vaarlijke zone tot 50 M. kan worden verminderd. De gevaarlijke zone wordt zoodanig berekend, dat geen enkel proj. springt achter de voorste lijn der eigen troepen en op min der dan 4 M. hoogte over deze heen vliegt. Bij gebruik van B. G. T. en G. K. T. wordt de gevaarlijke zóne gerekend van af het gemiddelde springpunt. Wanneer het terrein naar den vijand toe stijgt, kunnen boven genoemde getallen bij gebruik van B. G. S. worden verminderd, daarentegen vermeerderd bij naar den vijand afloopend terrein, vooral bij gebruik van G. K. T. op kleine afstanden. Bij afloopend terrein kan het voordeelig zijn verminderde lading te gebruiken of den afstand te vergrooten om een groo teren invalshoek te verkrijgen. 9

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 9