en den Topographischen Dienst en aan de mogelijkheid van scheeve verhoudingen bij den Gen. Staf en Intendance. Het voorgestane bevorderingsstelsel geeft aan een ieder bij gelijken aanleg een gelijken kans. Het heeft dus niets te maken met de verderfelijke zucht tot het naar beneden halen of ophijschen van hen, dié zich boven dan wel beneden het peil van den gemiddelden officier bevinden. Eene bevordering bij keuze van daarvoor in aanmerking komen de officieren laat zich, zonder nadeel voor wien ook, toepassen. Nauwkeurige berekeningen hebben uitgewezen, dat in geval van dadelijke invoering het systeem zelfs tot eene vermindering van uitgaven zou leiden. Het is onze vaste overtuiging dat dit stelsel het eenige juiste is en bij alle officieren in de toekomst als het meest bevredigend zal worden erkend. Wil men bovendien geraken tot nivelleering naar buiten, dan behoort de nivelleering naar binnen allereerst op het program te staan. GELDORP. 8 30 OEFENDAGEN VOOR EEN COMPAGNIE INFANTERIE GEDURENDE HET TIJDPERK I. Het volgende is geen recept voor elk garnizoen, bedoeld is alleen mede te deelen, wat een comp.-comdt van plan is en kan anderen misschien van dienst zijn. Toelichtingen: De comp. behoort tot het garnizoen Magelang, dat beteekent: weinig oefenterrein dichtbij de kazernes; 2 zwem plaatsen op ongeveer 5 en 10 K. M. afstand en 1 zwemplaats op ongeveer een 22 K. M. Noodig wordt geacht: eenmaal per week schieten en wekelijks een groote schoonmaak. (Magelang is pestgevaarlijk). Elke Vrijdag op Zaterdag een nachtelijke oefening. Zaterdag morgen zwemmen, de comp. is dan ongeveer 9,30 v. thuis en na soldij van 10 v12 's mid. is de dienst voor die week afgeloopen. De oefeningen zijn niet geheel uitgewerkt, dat doet de c.-comdt zelf eenige dagen tevoren. R. 1.1. wat betreft gesloten exercitiën, wordt niet apart gelast. Dit wordt vóór het inrukken beoefend gedurende een kwartier, gaat het goed, dan direct inrukken, gaat het minder goed dan wat verlengen. Ook R. I. II hoofdstuk V le onderdeel wordt voor het inrukken even beoefend op het exercitieterrein. Voorbereidende schietoefeningen vinden plaats bij de Zw. gymnastiek (waar ook reeds op „stramme houding" wordt gelet, dus aan R. 1.1. wordt tegemoet gekomen). 58

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 58