sluitingsvuur, zooals Schr. wil, zal naar o. m. een groote uitzondering zijn in verband met de moeilijke mun.-aanv. T. a. v. de Org. bespreekt Schr. de vraag of dit geschut over de Batons moet worden verdeeld, dan wel in de hand van den Regts Comdt moet worden gehouden. In verband met de juiste stelregel, dat as men van een bepaald wapen slechts een kleine macht ter beschikking heeft, centralisatie gewenscht is, moet men van een verdeeling over de Batons afzien. Tactisch is het „stuk" de eenheid in het gevecht. De vraag rijst of men niet wijs doet, gelet op de ontwikkeling van het vliegtuig, dat in de toekomst, door het werpen van gas- en springstof- bommen, wellicht de art. voor het gebruik op de groote afstanden zal ver vangen, de huidige veldart. te doen vervangen door een zoodanige soort art., dat men deze ook, zij het ten deele, als 1. G. kan aanwenden. Te meer in terreinen, welke het gebruik van 1. tanks- en ook van veldart. zooal niet onmogelijk maakt, dan toch zeer beperkt. Het vuur op de groote afstanden zou dan door het zware geschut kunnen worden overgenomen. 1 n d. Gids. Nov. bevat „Een Ind. Bronbeek'', waarin Schr. een lans breekt voor de oprichting van een dergelijke instelling, waarvan hij o. a. zegt: „Maar wanneer deze schepping hare levenvatbaarheid bewijst,vooral met den kleinen landbouw als een van hare grondslagen, dan mag zij van groote beteekenis geacht worden en als een lang ontbeerde toevlucht voor den oud-militair. Meerdere kolonies in dien trant zouden niet van belang ontbloot zijn voor de versterking van het Europ. element in lndië, voor de defensie der koloniën tegen een B. V. en aan de werving van het O. 1. leger allicht meer ten goede komen dan de „onzedelijke verschalking met een hoog handgeld''. 13. OVERZICHT VAN EEN1GE BUITENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. U.S.A. Juli. In „The Dardanelles Campaign." bespreekt een Grieksch mar. off. deze oorlogshandeling en wijt de mislukking aan het ontbreken van een vastomlijnd plan en dat de keuze en plaats en tijd t. a. v. de landing zeer slecht was uitgevallen. Uit „Organization of heavy tractorart." moge de aandacht worden gevestigd op de ontwikkeling van de „self-propelled mounts" en wel van de „combined wheel- and caterpillar." The total weight of the gun and mount including the gasoline engine power unit does not greatly exceed that of the wheeled carriage. The mount requires no preparation for firing and can be moved in or out of position within a few minutes. This feature combined with its ability to negotiate very soft or difficult ground gives this mount surprising tactical mobility." Voor het vervoer over groote afstanden worden de „caterpillars tracks removed" en kan het voertuig door het gebruik van raden een snelheid van 15 mijl per uur ontwikkelen. „Fear in battle" geeft de gevoelens van vrees weer, welke eemge deel nemers aan den grooten oorlog hebben ondervonden. De meest verlam mende invloed werd ondervonden, wanneer men wist niet van plaats te mogen veranderen en onderwijl onder vuur wordt genomenwerd de onbewegelijkheid opgeheven dan verdween als regel het gevoel van vrees. „It is the man of dulled feelings that is the first to run, and the man who is afraid of being afraid who stays at his post to the last." Hoeveel invloed weer de massa-psychologie uitoefent .blijkt uit„An army has one will and that is why in battle you will not see one

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 69