73 van gevangenen enz. kwamen niet tot hun recht. Hij verlangt daarom per Regt cav. een inlichtingsoff., die alle gegevens omtrent den vijand verzamelt en de conclusies uit deze trekt; aan een ander off. ware de zorg voor de verbindingen op te dragen. De verbinding door middel van ruiters en wielrijders werkte goed, de overige lieten veel te wenschen over. l.a.v. de telefonie zegt Schr. „Les appareils sont rudimentaires et insuffisants peu de fil; il n'y faut pas compter" (tout comme chez nous). Het gebruik van rooksignalen, vuurpijlen enz. was met geregeld, zoodat men ze ook niet bezigde, in tegenstelling met de D„ die alles aanwendden voor het overbrengen van berichten. Verder treffen we aan: „Une division franqaise au Chemin des Dames 27 Mai 1918"; uit de conclusies welke Schr. trekt zij aangehaald, dat de aanval van de D., niettegenstaande de factor verrassing niet aanwezig was, gelukte, omdat het front van de Fr. divisie te uitgebreid was, de diepte van de stelling te geringde grootste les is volgens Schr. „La necessite impérieuse d'un échelonnement d'autant plus profond que les moyens dont on dispose sont plus faibles." en verder: „II apparut désormais nettement que le seul moyen de parer a une attaque puissammant rnontee etait le choix convenablement fait (a une distance suffisante de la zóne des avant- postes) d'un véritable Iigne de résistance sur laquelle vient mourir 1 attaque ennemie déji dissociée par les premières résistances rencontrees dans la zóne des avant-postes". I.U.S.A. Aug., bevat een uitgebreid artikel „Anti-aircraftsearchlights", waarin niet alleen worden behandeld de eischen welke aan deze zoeklichten zijn te stellen, doch tevens gebruik, bescherming en samenwerking van deze verlichtingsmiddelen met de vliegtuigen, antiluchtvaartgeschut enz. Monatshefte für Politik und Wehrmacht. Aug., geeft„Die Erstürmung der Höhe 240 bei Vrigny durch das lnf. Regt. 43 am 25 Jul1 '18", een beschrijving van een aanval, waaraan het betrokken Regt. deel nam' zonder voldoende gegevens omtrent den vijand en onbekend met het terrein, zoodat aan de Bat. comdtn veel moest worden overgelaten. Allgem. Schw. Mil. Zeitung. Oct. „Niederschlage aus dem groszen Kriege in Amerikanischen Mil. Zeitungen" behandelt de tanks; vermeld wordt, dat zij in massa, in meerdere linies moeten optreden. De alg. taak is den weg te banen voor de inf., doch: „Er darf nie verwendet werden, wenn ein Vordringen ohne ihn möglich ist, weil sonst die Moral der Offensifgeist der lnf. Schaden leidet." De vraag rijst of men altijd van te voren kan weten of een aanval zal slagen. De beste beveiliging wordt verkregen door een snelle beweging in zigzaglijn en door toepassing van rookschermen. De gev. eenheid van lichte tanks bestaat uit 5 wagens, en treedt op over een front van 300 600 yardsdie der zware tanks bestaat uit 3 wagens, welke aanvallen „in einer auf 80 yard vorwarts gestaffelten Linie". De Schr. vermeldt, dat de beste passieve afweermiddelen bestaan uit tankvallen (groote wolfskuilen), zware verhakkingen en barrikaden, terwijl hij zegt: „Das sicherste Schutzmittel bilden selbst-verstandlich immer natiirliche oder künstliche Wasserlaufe Wel eenigzins in strijd met hetgeen in „Aanvalswagens" Mavors Oct. afl. wordt aangegeven. Rev. de Cav. Sept./Oct. In „Cav. ou inf. montée" en „De Poitiers a nos jours" behandelen Schrs de vraag of de cav. haar bestaansrecht heeft verloren, hetgeen zij beide ontkennen. „Evolution de l'organisation de la cav. allemande" vermeldt de org. van dit wapen van af 1870. „La cav. allemande pendant la campagne de Roumanie" beschrijft de verrichtingen van de D. cav. tijdens het offensief tegen dit land; Schr. geeft aan, dat bij het overschrijden van de Traiissylvanische Alpen de cav. te ver is achtergehouden, zoodat zij niet tijdig bij de vervolging kon ingrijpen. „La. campagne de Roumainie met en lumière une fois de

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 73