plus les difficultés que le haut commandement rencontrera toujours quand il voudra fixer lui-même d'après ses renseignements, l'heure de la cav." De cav. zelf zal steeds er op uit moeten zijn de geboden kansen te benutten. Monatshefte für Politik und Wehrmacht. Sept. In „Marnefeldzug 1914 und Eisenbahn" geeft Schr. aan op welke wijze, hoewel de capaciteit der Belg. spoorwegen op dat tijdstip niet zoo bij zonder groot was, men toch nog in staat zou zijn geweest troepenver plaatsingen op groote schaal van Lotharingen naar den W. vleugel te bewerkstelligen, zelfs nog na den slag in Lotharingen. Over de D. Innen rekent hij daarbij normaal op 40 treinen per dag; hebben de uitladingen plaats op een bepaalde ruimte dan vermindert dit aantal tot 30 en 20 treinen op elke lijn. „Jedenfalls gab es bis in die Ietzten Tage des August hinreichend Mittel und Wege zur rechtzeitiger Krafteverschiebung, sofern bei der Führung der feste Wille zur Verstarkung des Rechten Flügels vorhanden war." J. U. S. A. Sept., bevat o. a. „Coastal operations" dat weinig nieuws vermeldt, „Adjustment on moving targets" en „Défense against aircraft." Rev. d'Art. Sept. Aangetroffen worden: „Questions d'art. lourde," een studie omtrent het gebruik van de zw. art., tractor-zoowel als spoor- weggeschut, in het gevecht; „La man. par le feu" wordt vervolgd, terwijl verder worden behandeld „Evolution de certains matériels d'art. allemande" en „Manuel de tir de l'art. allemande," in welk laatste art. de invloed van de „besondere und Witterungs-Einflüsse" worden beschreven. J. U. S. I. of India. Jan., bevat een art. omtrent de ooleiding tot off. en de voortgezette opleiding. Schr. zegt, dat de opleiding slechts in één inrichting, „the Cadet College Course" kan plaats vinden, omdat de onder wijsmethode op de „public school" van zoodanigen aard is, dat de leer lingen hebben ontvangen „as sound a preliminary education as can be desired. They have probably been member of the Off. Training Corps, with its quasi-military atmosphere, and in their games have learnt the importance of combination and playing for their side." Hij verlangt daar om geen vooropleiding ineen „junior cadet schoolverkeerd wordt geacht, dat de opleiding van de verschillende wapens zoo geheel van elkaar af gescheiden geschieden. De groote les uit den oorlog is „the vital necessity that officers of all grades should be thoroughly trained." Hij wijst er op, dat dit met de Eng. offn niet voldoende het geval was, vooral het initiatief ontbrak bij de bevelhebbers. In de plaats van de examens tot het verkrijgen van den rang van kapitein en hooger wenscht Schr. cursussen; de opleiding voor kapt. („Junior Off. school") kan 9 mndn. duren, waarbij inbegrepen 3 mndn. detacheering bij een ander wapen dan waarvan de candidaat afkomstig is; de opleiding voor Kolonel geschiedt in een „Senior Off. school", ge durende 3 mndn gevolgd door een detacheering van 3 mndn bij andere wa pens. De Offn aangewezen voor het volgen van de „Staf College" doorloopen eerst de Junior Off. school, worden hier beoordeeld, daarna gede tacheerd bij een staf om dan eerst de Staff College te volgen. „Animals wasted bij war" geeft aan op welke wijze men nog profijtkan trekken van voor legerdiensten afgekeurde paarden o. a. voor de vleesch- voorziening enz.terwijl „The merits of animals used in war" de eigen schappen behandelt van de verschillende diersoorten (paarden, ezels, buffels enz.), welke als rij- of draagdier hebben dienst gedaan. Als regel geldt: „that the small animal of whatever class or type is the best adapted for war." Over de Austr. paarden is Schr. zeer tevreden; „In animal kind the hero of the late war, as in all other wars in which he has participated, that paragon of excellence, the mule, finds the premier place". 74

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 74