Mountain art. in Waziristan '19*20" behandelt het nut van Hw. en veldgeschut in den strijd tegen den 1. V. in het gebergte. Gebleken is, dat kleine onderdeelen waarin beide geschutsoorten waren vereenigd zeer goed hebben voldaan. .Roadwork on the Somme in 1916" plaatst de groote moeilijkheden bij de instandhouding en herstelling van kunstwegen in oorlogstijd in een scherp daglicht. „The only key to good roads is good railwaysen verder „nothing should be carried on roads which can be carried on railways Öok van licht materiéel. En juist waar ons spoorweg- en kunstwegennet zoo slecht is ontwikkeld, zal vooral in de vlakte veel gebruik van lichte spoorwegen moeten worden gemaakt, om te besparen„the immense amount of personal, energy, and transportation space that are involved in an endeavour to keep the forward roads up to M. T. standard." Mil. Wochenblatt. 17 Sept. In „Zahl der Verwundungen" wordt vermeld, dat van de verschillende wapens in den oorlog totaal 90632 off. en 4700 Fahnriche en Fahnenjunker werden gewond, welke getallen voor de off. v. gez. en veeartsen bedragen 2200 resp. 158, terwijl in totaal 328036 onderoff. en 3641816 manschappen werden gewond. „Die Krisis der It. Armee im Oct. '17" bevat eenige gegevens omtrent de' vervolging door de Centralen ingezet. Schr meent dat de resultaten grooter zouden zijn geweest indien men de oorspronkelijk ingestelde paralel-vervolging had gestaakt en door een afmarsch naar het Zuiden het vluchtende it. leger bij Latisam had aangevallen. Inf. Journal. Sept. „Effect of tanks on permanent fortification" geeft aan, dat de hedendaagsche grensbeveiliging niet in staat zal zijn het optreden van de toekomstige tanks te verhinderen; men zal genoodzaakt zijn diepe geulen te maken, mijnvelden aan te leggen, muren te bouwen, terwijl ook de aanleg van bosschen van veel waarde zal zijn Het spreekt van zelf dat deze beschermingsmiddelen reeds in vredestijd moeten worden aangewend. „Such an obstacle will be necessary along the vital portions of a fron tier and probably around all important centers of communication and all strategically important points within 200 miles of the frontier or more Verder treffen we aan: „Battle of the Meuse-Argonne" en „The Marne 1918." Schw. Viertel j. Schrift ftir Kriegswissenschaft Heft 3. In „Die Ortigarakampfe" geeft Schr. in de conclusies o. a. aan, dat ook in het gebergte tegen een overmachtigen vijand een stelling uit één enkele lijn niet voldoende is (in den stellingoorlog); het hoofdwapen voor de nabijverdediging is de handgranaat; een voldoend aantal mijn- werpers moet aanwezig zijn, terwijl op de telef. verbindingen niet te veel moet worden gerekend en men dus zooveel mogelijk tevens de opt. sein- dienst moet inrichten. „Das sicherste Verbindungsmittel unter allen Urn- standen bleibt das Relais". „Etudes sur la grande guerre" geeft thans een beschrijving van den slag van Verdun, „Gaskampfstoffe" vermeldt de verschillende gassoorten, welke als strijdmiddel kunnen worden gebezigd, met opgave van de litteratuur over den gasoorlog. Rev. Mil. Francais e. Sept. „Le haut commandement allemand en 1914" wordt vervolgd; de wrijving tusschen v. Bülow en v. Kluck, het niet ingrijpen van de opperste Leiding worden daarin o. a. besproken. „La manoeuvre de Montdidier" en „La préparation industrielle de la guerre en Fr. et en Allemagne" worden vervolgd. In „Nouvelles mil de l'étranger' treffen we aan een staat, aangevende de gespecificeerde opgaven van het aantal offn dat aan den oorlog heeft deelgenomen In Aug. 14 was het aantal beroepsoff. 19814, dat der res. off. 29237, welke bedragen Juni '19 waren 23977 resp. 140346. Rev. Mil. Francais e. Oct. „Le problême de la reduction des armements devant la Société des Nations", een vraagstuk dat in verband 75

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 75