door "het gebruik van de nieuwe instrumenten men niet meer tot het inschieten behoeft over te gaan," lis auraient raison, si 1 on pouvait de terminer d'une faqon exacte la part d'influence due a chaque cause per- tubatrice: lis ont raison lorsqu'il -s'agit de tirs sur zóne, tant qu on peut fixer sur une carte les emplacements exacts, batterie-objectif, et qu on neut recevoir les données du sondage" en verder „le réglage est indis pensable a moins de faire une consommation trés grande de munitions. En guerre de mouvement, on n'a le plus souvent, ni le temps, ni les moyens de faire une préparation minutieuse, et c'est le réglage seul qui permettra d'atteindre sürement l'objectif.". De verschillende methoden van inschieten worden daarna behandeld, ook het inschieten bij nacht. Voorts zij gewezen op „La man. du Sangarios een gev. door de Grieken «eleverd tegen de Turken (Kemalisten) in KI. Azie, terwijl „La Reichswehr meerdere geg. bevat omtrent de waarde van het D. troepenmateriaal in de laatste perioden van den oorlog. Cav. Journal. Oct. Uit „Cav. lessons of the great war" zij aangehaald: All parties concerned from breeders to remount station services and the army would have done far better to harden their mounts and keep them tough by accustoming them to endure all sorts of weather from coldhood Theoretically, the fine feed our horses enjoined in the piping days of peace was the best thing they could have, but in practice they were preposterously spoiled and were also made sensitive to contagions. Needless losses were incured by the German cavalry by reason of a peace-time training in which the actual problems to be faced were poorly understood": de bedrevenheid in het telegrafeeren was zeer slecht. T.a.v. de bewapening wordt gezegd, dat karabijn en revolver hebben voldaan, de lans werd zelden gebruikt. Cav on the front" wordt vervolgd en geeft thans een methode van opstelling der cav. aan, waardoor wordt voorkomen, dat zij, zooals algemeen het geval was, te laat komt om de vervolging in te zetten, nadat de vijandelijke stelling door de inf. was doorbroken. Verder wordt gewezen op „A field ration for armyhorses. The Army Quarterly. Oct. „A summary of the campaign in Italy and an account of the battle of Vittorio Veneto" geeft een beschrijving van deze operatiën waaraan de Eng. troepen hebben deelgenomen. General Ludendorff on the german plan of campaign enz. bevat eemge gegevens omtrent het D. operatieplan, welke gegevens van belang zijn bi] een beoordeeling van de uitvoering van het plan Schlieffen. Uit The Royal Mil. College Sandhurst" moge worden aangehaald: „it is true that on active service a high standard of education is not reauired of junior off. A fair knowledge of his profession combined with common sense and a gift of leadership is sufficient to ensure success. But in peace knowledge and character of a vastly different sort must de aaded to these'to enable an off., to carry out his duties year after year without loss of keenness and efficiency and with an increasing breath of view. Future conditions will increase the value of education among officers. The most efficient and zealous will be those who are best educated. Sound mil. education will enable them to weld to gether the elementary knowledge learned as cadets and to grasp what are the foundations of the art of war, and this-combined with a wide general education-will increase the resources and reception powers of their minds". Dus geen vermindering van eischen, doch eerder vermeerdering ervan. Voorts wordt geklaagd, dat de dagindeeling der cadets zoodanig is, dat zij te weinig tijd hebben voor zelfstudie, het- geen op de K. M. A. eveneens het geval is. Verplichte deelneming aan eenige der cursussen in aardrijkskunde, geschiedenis, staatsvormen, talen

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 77