Voor de Divisie zal dus deze i n directe beveiliging opnieuw en systematisch moeten worden beoefend. Het is duidelijk dat deze indirecte beveiliging een aan eenschakeling van tactische verkenningen is en tot doel heeft te voorkomen, dat een groote vijandelijke afdeehng. de Div. zou naderen zonder te zijn gemeld. - Hoe gaarne zouden wij het in waaiervorm verkennend (indirect beveiligend) escadron willen opdragen offensief op te treden tegen vijandelijke kleinere verkenningsafdn om zoodoende te kunnen voldoen aan den wensch: „verkenning van den vijand te beletten zoodat het waaiervormig scherm tevens als sluier dienst zou doen en behalve dus de indirecte beveiliging, ook de versluiering van de eigen bewegingen tot taak zou hebben! Hoe aanlokkend ook, mogen w ij dit versluieren niet opdragen aan het verkennend escadron, omdat de verliezen verbonden aan een offensief optreden zooals het versluieren eischt niet door ons gering aantal escadrons kan worden gedragen. Wij zullen dus moeten volstaan met van dit scherm uitsluitend verkenningsdiensten te eischen. In sommige gevallen zal het noodig zijn dat verkenningspatrs worden uitgezonden naar belangrijke, ver verwijderde punten. Deze patra (offs-patrs) zullen dan vóór het verkennend escadron uitgaan en meermalen eenige dagen uitblijven. Zij ontvangen rechtstreeks van den Div. comdt hunne opdracht. Nader gedefinieerd hebben wij dus bij een Div.: 1. D e ca v.-s pits, waaraan is opgedragen een deel van de directe beveiliging van de Div. en staat onder Co van den pelotons comdt, die zijn bevelen ontvangt van den Voorhoedecomdt. Het peloton, dat hiervoor is aangewezen, geeft ook de flank patrouilles. 2. Het indirect beveiligend scherm, staande onder Co van den Esc.-comdt, die zijn bevelen ontvangt van den Div.-comdt. 3. De officierspatrs, waarvan de comdtn rechtstreeks hunne bevelen ontvangen van den Div.-comdt en ook aan dezen rechtstreeks berichten. Het ware van belang de bedoeling van deze diensten duidelijk in ons V. V. neer te leggen 1), terwijl bij de samenstelling van het toekomstig escadron Div.-cav. nauwkeurig ware te overwegen of het niet ware samen te stellen uit vier pelotons, omdat een escadron Di v.-c av. van drie pelotons door zijn zwakte slechts gebrekkig aan alle ver langens zal kunnen voldoen. Zeer zeker, tot nu toe is dat nog steeds niet gelukt. Red. 29

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 29