In de Dec. aflev. van het I. M. T. werd besproken de „In struction sur Taction offensive des Qrandes Unité's dans la ba- taille (1920)" en vindt men aldaar cursief gedrukt: „Mais, quels que so;ent les groupements ou groupes ayant mission d' appuyer les régiments ou bataillons, ces groupements ou groupes restent toujours sous les ordres du commandant de D. I. qui, par Tintermédiaire du commandant d' A. D. centralise le commandement de Tensemble de Tart de la D. I.". Toch kan het niet overbodig worden genoemd nog eens goed te doen uitkomen, dat in principe de innige samenwerking ver zekerd en het meest economische gebruik van de art. gewaar borgd is, wanneer de art. aan het bevel van de inf. comdtn. blijft onttroklcen, wat nog maar al te veel wordt in twijfel ge trokken. Zoo werd de vraag gesteld: Een batt. is aangewezen een aanval van een inf.-groep te steunen. In een strook van het aanvalsfront, welke naar de inzichten van den Comdt van die groep onder art.-vuur moet komen, kan volgens mededeeling van den By-Comdt geen vuur worden gebracht. Is die Gr.- Comdt bevoegd den By Comdt den last te geven van stelling te veranderen, zoodat art.-vuur op het bedoelde terreingedeelte wèl mogelijk is? Die vraag werd door mij ontkennend beantwoord, welk antwoord hevige tegenkanting vond. Toch is de zaak eenvoudig, wanneer men de hoofdlijnen maar niet uit het oog verliest. De eenhoofdige art. leiding heeft geen ander doel dan op de tactisch meest gewichtige doelen de max. uitwerking te verkrijgen. Bij de beslissing „zoo sterk mogelijk" geldt ook voor de art. 43

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 43