jongere art. Offn thans alleen op de hoogte zijn van deze methoden en de eenvoudige absoluut niet meer kennen. Men verliest volgens hem te veel uit het oog, dat in den bew. oorlog snelheid op den voorgrond staat en dan zijn de in den stcllingoorlog toegepaste methoden ongeschikt. Verder moge worden gewezen op„Lois de référence des pressions et temperatures" en „Conditions atmosphériques moyennes", terwijl uit „Alimentation du cheval enz." zij aangehaald ,,L' habitude, avant la guerre, de voir distnbuer dans les règlements, une ration a peu pres invariablement composée de foin, de paille et d'avoine, risquait de laisser croire que seules ces denrées pouvaient constituer la nourriture du cheval. C'est grace au complement apporté par les denrées de substitution que notre cav. a pu être nourrie pendant la guerre Gedurende den geheelen oorlog zien we dan ook dat de haver gedeeltelijk werd vervangen door mais, rijst, gerst of Turksche gierstbij grasvoeding werden melassekoeken, zemelen en gerstemeel verstrekt. Later verstrekte men eveneens arachides- koeken en cacaoschillen met melasse in plaats van hooi- De kennis van de surrogaten voor de gewone voedings middelen en vooral voor het gras zijn voor ons van groot belang. „La manoeuvre par le feu" wordt vervolgd; in „Renseignemets divers" wordt aangegeven welke uitwerking de zw. projectielen der D. op de verschillende typen van onderkomens hebben gehad. Rev. d'Inf. 15 Aug. In „La contre-attaque" behandelt Schr. de tegenstoot en den tegenaanval in den loopgr. strijd; t. z. moge verwezen worden naar het eerste artikel van deze aflevering. Verder treffen we aan: „Organisation et emploi des chars légers", „Etude succincte sur le claquement de la balie", terwijl „Tactique appliquée d inf. thans behandelt den overgang over de Piave en het vormen van een bruggehoofd door de It. (liever Entente) troepen. Een lezenswaardig artikel Rev. d'Inf. 15 Sept. bevat „Le problême des liaisons et transmis' sions". T. a. v. de telef. lijn wordt o. a. gezegd dat men genoodzaakt wa" in '16, dus in den stellingoorlog, de voornaamste lijnen 2 M. i s te graven. Welken g aad van volmaaktheid ook de diverse verbin" dingen bereikten, ten slotte bleef de mensch de beste berichtoverbrenger- vooral in de voorste lijn. „II faut prévoir, l'emploi de tous les moyens dont on peut disposer, tout en organisant chacun d'eux comme s'il devait' se suffire lui-même", terwijl het onnoodig gebruik maken van de telef. verbindingen ten strengste moet worden te gengegaan. „Etude succincte sur le claquement de la balie" en „Organisation et emploi des chars légers" worden vervolgd; „Les pertes subies par les armées frangaises enz." geeft aan, dat het aantal gesneuvelden tot dat der gewonden staat als 1:4; voor den loopgr. oorlog was deze verhouding 21:100, voor den bew. oorlog 15:100 De verwondingen veroorzaakt door art. projectielen, kogels en andere oorzaken verhouden zich als 19:4-2 t. o.v. den bew. oorlog zijn deze getallen 29:15:6. Het aantal evacueerbare gewonden staat tot dat der niet evacueerbare als 77:23, terwijl van de vervoerbare 1/4 zeer licht is gewond. Van de niet evacueerbare bestaat het kleinste deel uit gew. die niet vervoerbaar zijn; de overige zijn te vervoeren naar de evacuatiehospitalen om daar te worden geopereerd en verp eegd. Vergelijkt men de verliezen geleden door ziekten met die door het vuur dan blijkt dat: „Le feu de l'ennemi a done fait six a sept fois plus de victimes que la maladie". Inf. Journal Oct. „Machine guns" laat dezelfde waarschuwing als reeds in het overzicht in de Dec. afl. I. M. T. is geuit hooren, n. I.The gunners seeing themselves threatened by approaching groups advancing directly, in selfdefense lift their Een verschijnsel van zeer veel gewicht I Red. 62

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 62