63 fire from their bands and shift it to the nearest assail ants „Het eenige middel om dit te bestrijden is volgens Schr. de in- decling van een autom. geweer bij de groep; dit wapen zal dan gericht moeten worden tegen het directe gevaar, zoodat de mach. gew. hun taak ongestoord kunnen volbrengen. „Res. Off. 'Department" (Fieldengineering) geeft eenige voorbeelden van de wijze waarop de „combatgroups" elkaar kunnen steunen in een voorbereide stelling. „Battle of the Meuse-Argonne" wordt vervolgd. Rev. Mil. Générale Sept. Uit,, La refonte des règlements etc." (vervolg) zij vermeld, dat door de stelselmatige wijze waarop de offensieven in '15 en '16 werden gevoerd, waarbij noodig waren „de nombreux plans fixant tous les détails en ne laissant rien au hassard" wel leidde tot groote crde (de dooreen geraakte troepen werden vervangen) en een in theorie voort durende samenwerking van inf. en art., maar de factor „snelheid" wel erg in het gedrang geraakte, terwijl bovendien door de strenge centralisatie alle initiatief en verantwoordelijkheid bij de onderbevelhebbers verdwenen. En dit zou bij een slagen van den aanval, als de methodiek niet verder kon worden doorgevoerd, een groot nadeel zijn. Men stond dus voor de groote moeilijkheid twee tegenstrijdige eischen met elkaar in overeenstemming te brengen, n. 1. „Nécessité d'obtenir la rapidité et la continuité des attaques pour empêcher l'ennenii de se ressaisir-" en „nécessité des temps d'arrêt pour permettre a l'art. de se déplacer en vue d'une nouvelle préparation (nécessité de la méthode)". Bij het methodische offensief moest aan de inf. wel een van te voren vastgestelde lijn worden -aangegeven, welke zij niet mocht overschrijden. Gelukte de aanval echter en was dus het tijdstip aangebroken van „Sex ploitation du succès", dan beteekende dit ook „lui (de inf.) interdire d'exploiter ses succès. „De aandacht wordt er op gevestigd hoe men te dien tijde zonder de oorzaken van de gebeur tenissen op te sporen en slechts rekening houdende met tijdelijke omstandigheden, verschillende macht spreuken schiep, als „L'art. conqüiert le terrain, l'inf. l'occupe", in plaats van slechts aan te geven, dat de inf. naarmate de te overwinnen moeilijkheden grooter worden meer steun van de andere wapens zal moe ten ontvangen. Men verkondigde de theorie „de l'inviola'oilité des fronts", waaraan zich vastknoopte die, dat men zich slechts moest verdedigen en den vijand afmatten, zoodat deze ten slotte het onderspit zou moeten delven. Geen rekening werd dan gehouden met de mogelijkheid van een geheele verandering in de verhoudingen als „afvallen van bondgenooten", moreele afmatting van het eigen volk enz. „Le röle du haut Commandement au point de vue économique etc." geeft aan hoe voor den grooten oorlog de beteekenis van de econom. factoren aan beide zijden is onderschat. „Le premier épisode de la campagne d'Orient" geeft een beschrijving van de diversie (schijnlanding), uitgevoerd door de Fr. marine met 1 regt. inf. nabij Koum Kalé in het begin van de Dardanellenexpeditie. Technik und Wehrmacht 7/8 Heft. „Der leichte Fernsprechwagen" vermeldt de wijzigingen, welke naar aanleiding van de ondervinding gedu rende den oorlog opgedaan, t. a. v. het telef. materieel zijn aangebracht. Iedere comp. zou van 2 lichte telef. wagens worden voorzien, welke dan niet alleen het telef. materieel, doch ook dat t. b. v. de „Blink-und Leuchtver- bindungen'' zouden vervoeren. Als bediening werden aangewezen1 on- deroff. en 4 man, welke z. n. kunnen worden versterkt. Ook de muziek moet als „Nachrichtenpersonal" worden geoefend. Verder wordt de inrich ting van dezen wagen aangegeven. „Spreng-und Ziindstoffe" behandelt het onder dezen titel verschenen werk van Prof. Dr. H. Kast, welk boek volgens Schr. in geen mil. biblio theek mag ontbreken. „Fahrrader für Kampftruppen" geeft een aanvulling op het art. „Das Fahrrad in seiner Bewertung als Heergerat", dat in de Sept. afl. '21 werd

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 63