Offizier hatte, dem die strenge Friedensschule fehlte Off. erziehung. (Voordeel van een internaat op de K. M. A.). Drill werden wir nie entbehren können, auch nicht in der Armee des strengst demokratisch gebildete Staaten. Denn durch ihm kommt Disziplin in die Truppe, und je scharfer sie ist, desto besser schlagen sich auch die Leute." Ten zeerste wordt geklaagd over de „Dienst der Presse" en de Heeresberichterstattung". Schr. vindt, dat het eigen volk te veel om den tuin werd geleid en wenscht: „Das Sprachrohr musz offen sein N. h. v. gaat Schr. hierin wel wat ver. Het is noodig, dat het moreel van het leger en van het geheele volk op peil wordt gehouden, ook bij tegen slagen op welke wijze dit moet geschieden en in welke mate de waarheid moet worden verbloemd is juist de kunst van de censuur. De Stellingoorlog bracht het groote nadeel van „das Einmischen der höhe- ren Führer in den Kleinkram desAltags". Omtrent de tactiek van den tegen stoot is Schr. heelemaal niet te spreken. „Hier blutete erst die Truppe". Ze werden steeds te laat uitgevoerd en hadden alleen succes als de verd. ter plaatse minstens even sterk was als de tegenpartij en dan nog waren de verliezen zeer groot, omdat de vijand als regel zich min of meer had kunnen vastzetten. Ook over de samenwerking tusschen inf. en art. wordt niet veel goeds vertelt. „Eine der gröszten Überraschungen des Krieges war, festzustellen, welch' geringe Wirkung das Art. feuer hatte"; een uitzondering wordt gemaakt t.a.v. de werking van de nieuwe Fr. brisantgranaat. Omtrent de „bewegliche Verteidigung" geeft ook deze Schr. aan, dat het vrijwillig teruggaan van de voorste detn veelal tot gevolg had, dat ook uit de stelling, waarin moest worden standgehouden, velen rechtsomkeert maakten. Deze ondervindingen van een gewoon troepen- of f. zijn niet zonder belang te achten en het lezen van het betrekkelijk boek wordt daarom ten zeerste aanbevolen. The Field Art. Journal Juli/Aug. „Some features of the accom panying gun" geeft eenige interessante beschouwingen omtrent het inf. geschut, welke over het algemeen overeenkomen met die in Mavors Nov. afl. in „Inrichting enz. van inf. geschut". Opgemerkt wordt, dat volgens proeven in Fr. genomen, waarbij de werkelijkheid zoo getrouw mogelijk werd nagebootst, „the supporting art. took 30 greater time than the accompanying gun to execute the mission, although the first had four times the firepower". Hij wijst er op, dat zoolang geen speciaal inf. geschut is ingevoerd de veld- en bergart. een deel als acc. art. zal moeten afstaan doch: „All sections of light art. must be given much training in the duty and, in garrison, every opportunity must be found to weld the inf. and art. together in continued problems of this nature. „De voor- en nadeelen van inf. geschut worden ampel besproken; gewezen wordt op het feit, dat in Fr. het draagbaar berggeschut van 7,5 cM. vrij goed heeft voldaan, terwijl verder wordt aangegeven: „It is desired to replace the one-pounders and the light Stokes mortars by a suitable howitzer which will combine the efficiency of both". Gewaarschuwd wordt tegen het pas in werking brengen van deze art. als de inf. niet meer voorwaarts kan; „on the contrary, it is there to see the inf. is not stopped." Schr. komt tot de slotsom: „Guncommanders chose and used indirect laying in 80 °/o of the cases-The supporting battery had twice as many failures as the acc. gun-The battery used, on an average, more than four times as much ammunition as the acc. gun to accomplish the same mission-The time from the origin of the message in the frontline to the actual destruction of the target was 31 °/o longer for the battery than for the gun, although the time to get the message from the frontline to the first shot from both battery and gun averaged very much the same-The actual time consumed in firing is very much less for the acc. gun than for the battery, due to better observation, shorter time of flight and fewer number of pieces firing". I s 65

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 65