66 de vraag niet gewettigd of de veldart. wellicht kan worden vervangen door het inf. geschut? „The training of art. radio operations" wenscht, dat de art., evenals inf., van radiostations wordt voorzien t. b. v. de verbinding en wenscht voor beide een centrale opleiding. Uit „Current field art. notes" zij vermeld, dat thans in beproeving zijn genomen 2 motoraffuiten voor de 7,5 cM. en voor de 10,5 cM. Hw-deze affuiten loopen op raden over de groote wegen en door het terrein als caterpillar. De snelheid is 30 mijl per uur- Verder zijn in beproeving genomen caterpillars voor genoemd geschut, geconstrueerd door een andere firma, welke een snelheid van 27 mijl kunnen ontwikkelen. „Art. and inf." becritiseert een bespreking door „Commandant S." in de „France Militaire", waarin het inf. geschut ter sprake komt. Ook hij wijst er op, dat het inf. geschut veel beter en vlugger de opdracht kan volbrengen dan de art. op grooten afstandhij vindt het dan ook ongewenscht de taak van het inf.. geschut te willen doen overnemen door „the supporting art.". De caterpillar zal het vervoersvraagstuk wel oplossen„Organizing this new art. by taking men from the inf. should be avoided.", terwijl het 't beste zal zijn een gedeelte van de veldart. om te werken tot acc. art. Rev. d'inf. 15 Oct. „L'armée allemande actuelle" vermeldt, dat men in het D. leger, om te voorkomen, dat de soldaten door een doorgevoerde specialiseering heel weinig belang inden dienst zullen stellen, heeft bepaald, dat iedere infanterist zal worden geoefend met alle wapens, terwijl ook de strijdmiddelen tegen vliegtuigen, tanks enz., alle middelen welke het D. leger zijn ontzegd, grondig moeten worden gekend. Bij het schietonderricht wordt het juistheidschot en dus het indiv. vuur op den voorgrond gesteld. Is eenmaal de comp. geheel geoefend, dan hebben oefeningen plaats waarbij de overige toegevoegde inf. wapens worden gebezigd. Zijn deze afgeloopen, dan wordt geoefend in Batonsverband. Daarna worden deze oefeningen gehouden „avec tirs réels de tous les éléments'', waartoe elke Div. 3 mnd. achtereen in een kamp wordt gelegerd. Verder worden aangetroffen het vervolg van „Le problême des liaisons et transmissions" en „Organisation et emploi des chars légers''. „Tir en bombe des* mitr." behandelt „le tir a trajectoire courbe, a atteindre l'ennemi dans ses tranchées, dans ses entonnoirs, sur les contre-pentes ou escarpe- ments échappant aux effets du tir de plein fouet". Schr. wenscht dat dit vraagstuk proefondervindelijk wordt opgelost. Wij stellen ons weinig van dit vuur voor. Voorts worden eenige gevechten in de Levant behandeld in „Quelques opérations mil. dans le Levant". Rev. mil. Générale Oct. „Stratégie et opérations dans l'est" wordt vervolgd; „Etude comparée sur la tactique des feux d'inf. enz." vermeldt, dat in '14 de inf. het vuur op gr enmiddelbareafstanden niet heeft toegepast, ook niet wanneer het terrein geheel open was. „L'art. chargeait des objectifs, même les plus fugitifs qui apparaisaient au loin aux parties extrêmes du fusil; elle balayait ces plaines sans abri rasées par les éclats et les fusils n'avaient pas 5 dire leur mots."; op de afstanden van af 600 M. echter werd het een onafge broken vuurgevecht; „il fallait tuer l'adversaire ou être tué". In het alge meen zegt schr. „il est trés rare qu'une troupe d'inf. ait manqué de cartouches". In deze periode presteerde de mitr. nog niet veel: hun aantal was te gering en ze werden te veel door de tegenpartij buiten gevecht gesteld de inf. vreesde hun nabijheid in de eigen linie, omdat het vijandelijk vuur door hen werd aangetrokken. In '15 hadden de vuurgevechten op de kortste afst. plaats en ontwikkelde zich het langzame juistheidsvuur, „ie tir a tuer" dat vanzelfsprekend alleen door scherpschutters kon worden afgegeven- Bij' de aanvallen over deze korte afstanden werd het geweer gebezigd tot het

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 66