68 Was dit gunstig voor den aanvaller dan kwam als regel de tegenstoot te laat. De voorste lijn wenscht hij vervangen te zien door een lijn van versterkte punten; de patrs van de bezetting dezer punten kunnen een voorp. stelling innemen en daarna onmiddellijk terugtrekken op de verster kingen. Deze worden tot het uiterste verdedigd, waardoor de tegenstoot kans van slagen heeft. „The affair of the le Dec. '16 at Athens" geeft een beschrijving van den overval van Geallieerde troepen door de Grieken. „The battles between Arras and Soissons in Aug. '18" is een uittreksel van het boek van Gen. v. Zwehl „Die Schlachten im Sommer 1918 an der Westfront", terwijl „The battle of Mons" in het kort den inhoud weer geeft van „Die Schlacht bei Mons" uitgegeven door den D. Gen. Staf. (Der grosse Krieg in Einzeldarstellugen) „The work of the German mil. Railwaystaffs" bevat geen nieuws. La Rev. Maritime Oct. bevat „Essai sur la bataille du Doggersbank" en „L'hydravion d'escadre", in welk laatste artikel Schr. te kennen geeft, dat in verband met de groote onkosten, welke gemoeid zijn met den bouw van moederschepen voor landvliegtuigen, de onmogelijkheid daarop groote vliegmachines te bergen, het gevaar dat door vernieling van dit schip het gebruik der vliegtuigen onmogelijk wordt, hij de voorkeur geeft aan watervliegtuigen, te meer waar ,,la technique de l'hydravion est encore dans l'enfance". Rev. Mil. Suisse Nov. In „Les attaques en vitesse" wijst Schr. er op, dat vele gevechten verloren zijn omdat aan de factor „snelheid" niet genoeg aandacht werd besteed; snelheid mag echter niet samengaan met een negatie van het vijandelijk vuur op straffe van zeer groote verliezen en échec. „Pour épargner du sang, il fa ut épargner du temps. Dès quel' attaque train e, elle est manqué e". Hoe wel dit artikel de loopgravenoorlog behandelt, zijn de uitspraken geheel van toepassing op den bew. oorlog, (wordt vervolgd). Verder wordt gewezen op „Le 2e corps d'armée hellenique a la manoeuvre de Kutahia" J. U. S. I. of India Juli. „The principles of the Fieldservice Regu lations" geeft in het kort de voornaamste grondslagen van dit reglement. Schr. stelt het moreel sterk op den voorgrondhij zegt„We must create confidence iri ourselves, confidence in the leaders, confidence in those under our command, confidence in the Government and in the nation, that they will not fail in good or evil fortune". Dit zelfvertrouwen moet gebaseerd zijn op weten en kunnen. Bij den vijand moet men door over winningen, blokkade, propaganda enz. veroorzaken „a feeling of hopeless ness, of distrust, a desire to stop the war at all costs". We vragen ons af hoe dit alles mogelijk is als ieder het gevoel heeft, dat de weermiddelen onvoldoende en ondeugde lij k z ij n. „Cav. and tanks" wenscht de Hotchkiss en Vickers bij de cav. te ver vangen door lichte tanks; Schr. gaat de voor- en nadeelen aan dezen maatregel verbonden na en komt tot de conclusie, dat dit zal leiden tot vermeerdering van de vuurkracht en van de bewegelijkheid. Een van de voornaamste factoren is wel de omstandigheid dat „the supply of suitable cav. horses is undoubtedly waning." Hij komt verder tot een organisatie van het Regt. bestaande uit 3 esk. (bewapend met sabel, en karabijn), 1 pel. staf, 1 esk. tanks bewapend met 24 of 32 Vickers en een deel met Lewisguns (to facilitate interchange of ammunition with inf.). „Wasted energy" wenscht verbeteringen aan te brengen op administra tief gebied door in de eerste plaats het personeel beter geschikt voor zijn. taak te maken (opleiding o. a. voor schrijver—de uitrusting van de kan toren meer up to date te doen zijn en de invoering van uniformiteit. J. U. S. A. Oct. „Evolution during the war of ideas concerning the employment of Art.' geeft, behalve den reeds bekenden ontwikkelingsloop

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 68