Hike week krijgt het kader van den leider een opgave van eert zestal lessen, die zij laten uitvoeren. Elke week wordt in een afzonderlijk uur het kader onderricht gegeven in de nieuwe oefeningen, welke de volgende week in de lessen voorkomen. De leider houdt dus de opklimming-in-zwaarte der lessen en de soort van oefeningen volkomen in de hand. Bij elke sectie over 2 brigadecdtn beschikkende, wordt voorloopig door ieder hunner de helft der les gecommandeerd en treedt de ander op als hulpinstructeur. De ééne week neemt sergeant A. de eerste en sergt. B. de tweede helft der les, de volgende week omgekeerd. Geleidelijk zullen zij dan een les leeren onthouden. Een staatje, door den leider te verstrekken, kan er als volgt uitzien. Het is ingevuld voor de eerste 6 lessen als grondslag zijn genomen de lesprogramma's voor recruten. Men ziet hier de geleidelijke overgang van lesprogramma 1 naar lesprogr. 2. Den 6den dag beoefenen we het gelieele lesprogr. 2, hetwelk den 7den en 8sten dag kan worden herhaald. Het aantal dagen is slechts een norm, hiervan kan naar omstandigheden door den leider worden afgeweken. a. geeft aan dat de leider wil uitgevoerd hebben de eerste oefening van het 3-tal hangoefeningen in het 2de lespro gramma. b. geeft aan de 2 oefn van een serie aangegeven oefn in één of andere rubriek. soort der dagen (lesuren.) oefening 1ste en 2de 3de 4de 5de 6de 7de aandachts 1ste les. lste les. lste les 2de les. 2de les. 2de les. inleiding- 1ste les lste les. lste les. 2de les. 2de les. 2de les. eindoefn. lste les. lste les. lste les. lste les. 2de les. C. REIJNERSE. 16 hng oef. 2de les a. evenw. oef. 2de les buikoef. 2de les a. loopoef. 2de les. hng. oef. 2 de les b. Nieuw oefn. i/d keri lste les armoef. 2de les- rug oef. 2de les. beenoef. 2de les spr. oef 2de les b. als 6de.

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 16