LUCHTVAART. 50 9. MEDEDEELINGEN UIT JAPAN. Algemeen. Het Luchtvaartbureau is ingedeeld in drie secties. Ie. Sectie: geheime aangelegenheden, registratie vliegtuigen en ballons, aanmoediging vliegkunst, steun vliegeniers. 2e. Sectie: inspectie en onderzoek deugdelijkheid vliegtuigen en ballons, inspectie, onderzoek vaardigheid en oefening vliegeniers en luchtvaarders, aanmoediging en steun aanmaak vliegtuigen en ballons, luchtvaartwegen en luchtvaartkaarten, vlieg- en landingsterreinen, meteorologie. 3e. Sectie: luchtvaartdiensten voor handelsdoeleinden, intern, lucht vaartdiensten, redding van vliegtuigen en ballons, luchtvaartcontrole, wetten en voorschriften met betrekking luchtvaart. De luchtvaartwet van 18 April 1921 zal eerst in werking treden, nadat de noodige uitvoeringsvoorschriften zullen zijn ontworpen. Dit zal in den loop van 1922 het geval zijn. Tot zoolang zijn tijdelijke voorschriften van kracht en wel: le. een algemeen voorschrift op de luchtvaart; e. bijzon dere voorschriften omtrent het merken van vliegtuigen, omtrent de eischen voor het brevet voor vliegenier en omtrent de eischen, waaraan vliegtuigen moeten voldoen om tot het luchtverkeer te worden toegelaten. Machtiging is verleend om vliegtuigen van leger en vloot of onderdeelen dier vliegtuigen, v. z. v. zij tijdelijk gemist kunnen worden, bij contract in gebruik te geven voor opleiding van burger-vliegenierszulks ter bevordering van de luchtvaart in het algemeen. De eerste 10 burger-vliegeniers, opgeleid bij de Legervliegschool door bemiddeling van het Luchtvaartbureau, zijn in Aug. 1.1. afgeleverd Leger. Het aantal luchtvaartbatons van 6 (waarvan 5 reeds geheel of ten deele voltooid) zal worden uitgebreid tot 8. Op de begrooting '22 '23 zullen de eerste gelden daarvoor worden aangevraagd. De 2 nieuwe Batons zouden geheel met bombardementsvliegtuigen worden uitgerust (type F 50 en F 60). In Fr. zouden 25 stuks zijn besteld. Zekerheid is hieromtrent echter niet te verkrijgen. Personeel voor onderricht in de besturing en behandeling is nog niet aangenomen. Wel kwamen aan een Fr. Majoor, die onderricht zal geven in de lucht- tactiek en twee kapiteins, waarvan een voor de draadlooze telegr. en een voor de fotografie. Van 1 30 Juni 11. volgden 9 majoors en kapiteins een cursus in de lucht- tactiek. Gedurende hetzelfde tijdvak doorliepen 8 offn een schietcursus aan de Akeno-afd. Van de 22 officieren, die den bestuurderscursus te Tokorozawa volgden van 6 Febr. 16 Mei, eindigden 16 dezen met goed gevolg. De verkennerscursus, welke duurde van 1 Maart—30 Juni, leverde 11 van de 14 leerlingen, die den cursus aanvingen, af. Van de 12 offn en onderoffn, die aan een cursus voor waarnemer-ver- kenner deelnamen bij het ballonkorps van 1 April 30 Juli, voldeden er 9. In Juni had de eerste vrije ballonvaart plaats over een afstand van ongeveer 100 K. M. Drie offn waren aan boord. De tocht had een normaal verloop. Vloot. In Maart werd een Zeppelin aangevoerd. Met hetzelfde schip kwamen aan mat. voor een loods voor 2 Zeppelins (gewicht materiaal 1500 ton) en 32 watervliegtuigen. Eenige hiervan doen dienst bij de politie op Formosa ter onderwerping van de inboorlingen in het binnenland.

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 50