12. OVERZICHT VAN EEN1GE BUITENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. J. U. S. I. Nov. 21 „Cav. in open warfare" behandelt het gebruik van de cav. in Mesopotamiëin de beschrijving der gebeurtenissen komt o a een stoutmoedig optieden voor gepaard met succes van het ruiterwapen tegen minder goed gedisciplineerde troepen. Gesteund door art. vuur ging de cav. in snel tempo voorwaarts tot aan den voet van een heuvelrug, waarop zich de vijandelijke stelling bevond; de bajonet werd opgezet en de stelling aangevallen, terwijl een reserve te paard één der vleugels om vatte; door de ontwikkelde snelheid en het aannemen van juiste vormen waren de verliezen gering; verder een voorbeeld van het chargeeren bij ontvangst van vuur op korten afstand de eenige uitweg in zulke gevallen. Bij het bestudecen van de gebeurtenissen in Mesopotamië, zoowel als die in Syrië moet de aard van het terrein echter steeds in aanmerking worden genomen. Omtrent den inlichtingsdienst zegt Schr. dat te veel werd afgegaan op ongecontroleerde spionnenberichten hij wenscht samenwerking met den vliegdienst; „it is essentia] that airofficers should be trained to work in peacetime wit cav., so as to recognize their formation and tactics." „The soldiers pillar of fire by night" wenscht voor den man eenvoudige g ondregels voor zijn optreden in het gevecht; de minderen zijn niet in staat ingewikkelde problemen op te lossen. Schr. geeft eenige voorbeelden, n. I. „kan de afd. naast of vóór de uwe vlugger voorwaarts gaan, sluit in haar richting aan wordt een rookgordijn toegepast, passeer dit aan de windzijde" enz. Om het uitzenden van berichtoverbrengers zooveel moge lijk te beperken wordt het gebruik van fluitsignalen aanbevolen. In „Strategy and airstrategy" trekt Schr. een paralel tusschen het ge bruik van leger-vloot en luchtvaart; hij geeft aan dat hoewel een mobilisa tie van de luchtmacht mogelijk is „a large standing force is essential to the safety of the country", verder „the first object for our aerial forces must be to seek out the ennemy's main airforce and destroy it on the ground or in the air, or at least handle it so roughly that it is incapable of serious offensive." Is eenmaal de heerschappij in de lucht verkregen, dan kan men ongestoord andere doeleinden najagen. T. a. v. de landing zegt hij, dat deze in de toekomst al'een mogelijk zal zijn als men de heerschappij ter zee en in de lucht heeft verkregenwat ook het succes van het bombardeeren van oorlogsschepen uit de lucht moge zijn, de transportschepen en de troepen, welke worden ontscheept zullen in elk geval zeer kwetsbaar zijn. Voor den ver d. is hetverkrijgen van deheerschappij in de lucht dus eveneens het voor naamste doel. Verder worden aangetroffen t „With the murmansk Exp. Force" en in „Tannenberg from the Russian side" een kort verslag van de oorzaken, welke hebben geleid tot de weinig actieve houding" van Rennenkampf gedurende den slag van Tannenberg. Voor een groot deel schijnt deze houding te zijn voortgesproten uit de bevelen van Gen. Shiiinsky, den Comdt van de legergroep, die Rennenkampf opdroeg de vesting Königsberg in te sluiten met 8 korpsen (invloed van vestingen), aan den anderen kant komt het ons voor, dat deze, niettegenstaande het bevel, krachtiger in W. richting had kunnen ageeren. „Land transportation in the late war" geeft de ontwikkelingsgang van de leidende transportorganen aan, voortgesproten uit de moeilijkheden welke men ondervond; de groote verbetering werd bereikt door de cen tralisatie van het gebruik van alle soorten van transportmiddelen, welke onder leiding van specialisten plaats vond. Reeds spoedig had men gebrek aan tractie-machinisten en steenkoolterwijl de capaciteit der lijnen bovendien door gebrek aan onderhoud sterk achteruit ging. Het motor-transport moest daarom bijspringen, doch de groote slijtage van wegen en auto's noodzaakte tot het geb uik van lichte spoorwegen. Hoewel deze soort spoorwegen onder eigen leiding stonden, waren zij toch onder geschikt aan den D. E. V. De schade toegebracht aan de spoorwegen 56

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 56