58 bevelhebbers en van Napoleon aan (wordt vervolgd). Verder treffen we aan „La manoeuvre de Montdidier" en „Le 2e corps d'armée italien en France", terwijl „Le recrutement de 1'armée anglaise pendant la grande guerre de resultaten vermeldt der verschillende recruteeringsmethoden in dat land. „Les méthodes d'appui de l'attaque par l'art. au cours de Ia guerre'' (vervolg) behandelt de nadeelen aan het gebruik van „barrage roulant" en „tir de,ratissage" verbonden. De invloed van het terrein op de uitwerking van dit vuur (vooral van het terrein, dat naar den vijand toe helt) en op het gelijkmatig volgen van het vuurgordijn, is belangrijk, terwijl tevens de invloed, welke het standhouden van enkele vijandelijke elementen uitoefent een duchtig woordje mede spreekt. Voorts wordt aangegeven hoe dit vuur de factor „verrassing" geheel doet verdwijnen en bovendien precies aangeeft, waar zich de aanvaller bevindt. Rev. de C a v. Nov./Dec. bevat „La le Brigade de Cav. britt." „Evolution de l'organisation de la cav. allemande" „La cav. fr. en Mace- doine", uit welk laatste blijkt, dat cav. in het bergland goed is te gebruiken, doch dat het aanbeveling verdient haar te doen steunen door inf. Uit „Faits de cav." zij aangehaald: „La cav. est une arme précieuse, parcequ'elle est dificilement renouvelable. II ne me serait jamais venu a l'esprit de sacrifier mon es- cadron div. pour quelque vague manifestation d'énergie. La situation me permettait viser un effet de surprise: je l'ai obtenu." Mogen onze cav. aanvoerders deze wijze woorden steeds indachtig zijn. „De l'equitation a travers les ages" en „Chevaux de Corlay" behandelen de rijkunst en de voorziening van paarden. Rev. Mil. Suisse Dec. ,.La Reischswehr" wordt bëeindigd; het vervolg van „Les attaques en vitesse pendant la guerre etc." behandelt thans v. n. deze kwestie t. a. v. de bew oorlog. „Dèsque la doctrine de la vitesse, servie par des moyens suffisants, a triomphé, la durée des ba- tailles a fortement diminué, pour ne plus guère dépasser, a la fin, celle des batailles de la Secession ou de la deuxième partie de la guerre de 1870-71." De leiding houdt een reserve in de hand, doch „nous sommes loin de l'engagement automatique des troupes de soutien, leqon évidente de Ia guerre de tranchées, mais valable settlement dans la guerre do tranchées", integendeel ,,la réserve intervient dans la bataille, au moment oit il (le chef) le veut." De frontaanval is, zelfs tegenover een vijand zwak van automatische wapens voorzien, te vermijden. Een verlangzaming van de be weging is steeds te vermijden; „il ne faut pas restcr sous le feu, et pour cela, il faut éviter les tirailleries, sinor. on accumulera les pertes sans augmenter les résultats" T. a. v. het gebruik der mitr. wenscht Schr. een stelselmatig onder vuur nemen van alle boschjes enz welke men niet vertrouwt1)- „S'il n'y a rien, tant mieux; si l'ennemi y est embusqué. ou il répond et se décèle, ou il s'en va après avoir laissé quelques plumes." Dit middel verlaagt het moreel der troepen, zooals in onze expedities is gebleken, men denke aan Ceram-Borneo enz. Verlangd wordt dat de mitr. in massa worden gebezigd bij het voorwaarts gaan moet een deel als bescherming in stelling blijven. De verbinding tusschen inf. en art. „se fait presque toujours a lavue. L'art. ne dispose généralement pas de moyens nécessaires pour faire de la contre-batterie (wordt vervolgd). Rev. Mil. Générale Nov. „L'Arkangel" beschrijft den aanval op dat bergmassief, een episode van den krijg aan het Macedonische front. „La refonte des réglements" wordt vervolgd; de waarde van den factor „snelheid" werd langzamerhand weer erkendbij het offensief van de Entente aan de Somme (Juli/Nov. '16) werd naar snelheid gestreefd, hetgeen uit meerdere aanwijzingen in de gev. bevelen is op te maken. Echter „Lorsque l'ennemi, ses réserves épuisées ne nous opposera plus de défenses Staat ook in Fr. voorgeschreven. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 58