63 farther out to sea,but the approaching fleet has been placed at a serious if not fatal disadvantage for it could not hope to bring into action, far from its base, a sufficien tnumber of planes to wrest control of the air from the forces operating at home". Aan den anderen kant wordt verk'aard, dat de vloot genoodzaakt zal zijn moederschepen mede te nemen „providing floating landingfields for the use of aircraft jn conjuction with the fleet", en deze schepen moeten voldoende vliegtuigen kunnen bevatten en een groote snelheid bezitten. „Transmission of data for Heavy art." behandelt de verschillende me thoden tot overbrenging van de gegevens enz. t. b. v. de vuurleiding van af meetstations en commandoposten naar de battn. „The art. flier" is een vertaling van een art. uit M. W. 18 Juni '21, dat reeds eerder werd besproken. In „Discussion on the self propelled mount" (zie 1. M T. Dec, afl.) geeft Schr. te kennen, dat de caterpillars hun hoogste punt van ontwikkeling nog niet hebben bereikt en nu reeds heeft de „selfpropelled mount" bijna aan alle daaraan te stellen eischen voldaan de „weel mount" daarentegen kon in moeilijke terreinen niet volgen. De nadêelen aan de eerste verbonden, worden door Schr besprokenhij verklaart „I am heart and soul for the self-propelled mount", doch ziet duidelijk in dat beperking noodzakelijk is. „1 do not believe that all, or even any great number, of our medium caliber guns should be self-propelled.", hij wil slechts in elk Regit art. een batt. met „self-propelled mounts", hebben, „to make us independent of mud, trenches and blocked roads." R e v. dA r t. D e c. „A propos d'un manuel de tir" geeft op een aaidige wijze te kennen, dat een art. officier niet alleen op de hoogte moet zijn van de rieuwe ingewikkelde methoden voor het regelen van het vuur, doch ook in staat moet zijn de eenvoudige (ook de directe richting) toe te pas sen. Schr. geeft aan hoe een vuur, geleid volgens de nieuwste methode, zonder inschieten enz. in den aanvang veel succes heeft, „Tout va bien, trés bien", tot plotseling het bericht binnen komt, dat de inf. niet verder kan door het vuur van mitrs en eenige battn „s'installant impunément a découvert", En nu is Leiden in last; de kaait is niet juist genoeg, de coördinaten van het directiestuk zijn nog niet berekend, men wijfeit t. a. v. de 4de decimale in een berekening t. b. v. dit stuk enz.; de directe richting kan men echter niet meer toepassen, die heeft men verleerd. „Ou en est la question des transmissions" behandelt het gebruik van radiotelegratie en -telefonie t. b. v. de vuurleiding der art.„Fhénomènes de coups anormaux" geeft het een en ander omtrent de inwendige ballis tiek, terwijl verder aangetroffen worden „Au sujet des corrections de vent" en j,Emploi de l'art. au Maroc" (vervolg). Inf Journal Dec. bevat „Fall manoeuvres 1921", een beschrijving van de in dat jaar gehouden man. door de Am. troepen in het bezette gebied in D. „The Thompson autorifle" geeft een beschrijving van dit vuurwapen „The Am. Exp. Forces in Europe" behandelt den steun, welken Am. heeft verleend door het zenden van troepen (wordt vervolgd). Verder wordt gewezen op „The Champagne-Marne defensive" en „The battalion intel ligence section in open warfare", in welk laatste art de samenstelling er. de wijze van optreden van dit orgaan worden aangegeven. Ondanks de woorden in „open warfare" is de uitvoering van de taak wel wat al te schematisch voor den bew oorlog. De taak is in het kort: het ver schaffen van de noodige gegevens omtrent den vijand en eigen troepen, het bewaren van het verband en ri hting onderling in het Baton en het scheppen van verbindingen. De sterkte bedraagt 1 off. 6 man kader en 23 man; dit personeel is geoefend in kaartlezen loopen op kompas gebruik van kijkers in het seinen met Lucaslampen berichten overbrengen enz. Het zijn dus keur-scouts. Deze sectie zendt 5 groepen uit in, en achter, de voorste lijn (ook op de vleugels); die achter de linie wordt verzamel- post en zendt de berichten onmiddellijk door naar het Baton stafkwartier. Elke 24 uur moet minstens een alg. bericht worden ingezonden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 63