„Why not?" geeft aan op welke wijzen Schr. zich de off. opleiding denktNadat de Mil. Academie is doorloopen, welke inrichting „brings its graduates to the treshold of their profession properly equiped to pursue its study", volgt de off. gedurende 1 jaar cursussen in „the special service schools" to develop and standardize the instruction and training in the technique and tactics of their respective branches and to prepare them for entrance to the general service schools". Daarna wordt 4 jaar bij den troep gediend, „during which time he schould be considerd as not available for eligible for asignment to any other duty". Na 4 jaar troepen- dienst volgt de off. een „company commander's course", gevolgd dooreen cursus op de „school of the line", terwijl ondertusschen nog een cursus wordt gevolgd, waarbij wordt bijgewoond „a demonstration of a div. attack covering a 3 day period". In deze „school of the line" heeft de opleiding gedurende 1 jaar plaats voor de bevelvoering van afdn tot en me: de Div.met als doel „to train offs in the combined use of all arms in the Div. and to teach them the proper functions of commanders and of staffoffs of Divisions". Deze opleiding heeft plaats vóór het einde van het 12e dienstjaar. Daarna heeft weer troependienst plaats, waarna de besten (niet alleen in studie) worden gezonden naar „the general Staffschool". Het groote voordeel van deze regeling is, volgens Schr., dat een einde gemaakt wordt aan de meening, „that a graduate who is separated by only possibly a fraction of one per cent from the last man to make the staffclass, has in some way failed". De toelating tot „the War College", een opleiding tot de hoogste commando's, moet ook open staan voor hen, die niet de General Staff Schóól volgden. Mil. Mochenblatt 17 Dec, „Fr Ansichten über die Verwendung der Kav." bevat een bespreking van het artikel, voorkomende in Rev. de Cav. Juli/Aug. '21. „Die Krise der ital. Armee in Oct. '17" geeft meerde re gegevens t. a. v. het offensief tegen It. (M. W. 17 Sept. '21); „Die Sen- dung des Oberst lts. Hentsch" behandelt weer dit belangrijke thema; Schr. zegt naar aanleiding van de eerste afl. van de „Forschungen und Darstellungen aus dem Reichsarchiv" o. a.„In jedem Falie aber hat er es unterlassen, Vor Ausgabe der entscheidende Befehle auf die Klarung der Lage zu drangen, noch selbst Schritte in dieser Richtung unternommen". en verder: „Doch hat er durch seine den Tatsachen nicht entsprechen- den schwarzgefarbte Schilderung des Zustandes der 2ten Armee offenbar insofern ungünstig beim Oberkommando der lten Armee gewirkt, als für dieses damit die Mö^lichkeit entfiel, dem bisher verfolgten Sieggedanken treu zu bleiben—selbst urn den Preis der Nichtfolgung des erteilten Pefehls." All gem. Schw. Mil. Zeitung 24 Dec. „Die Bedeutung unserer Wehrkraft", „A propos du budget militaire" en „Zur Abrüstungsfrage" behandelen alle de vraag of het verstandig is thans reeds zich te ontwa penen. In het laatstgenoemde art. wordt terecht aangegeven, dat voor kleine staten verschillende factoren een geheel andere beteekenis hebben dan voor de groote, o. a. ruimte, tijd en geld. In verhouding zullen de kleine staten meer invredestijd moeten hebben voorbereid dan de groote. „Zur Geschirrfrage" (vervolg) zegt t. a. v. het oorlogstuig„DasKriegs- geschirr darf nicht nur auf ein einziges Pferd zugeschnitten sein, sondern musz fur jedes Zugpferd, unbeachtet aller durch die Abmagerung beding- ten Variationen in der Anderung der Kometlage verwendbar sein". Na de eischen welke aan dat tuig zijn te stellen te hebben genoemd, zegt Schr. dat geleidelijk het Brustblattgeschirr moet worden ingevoerd. Les archives de la grande guerre Oct- bevat „La crise de l'Alliance Austro-Allemande enz.", aangevende de politieke invloeden welke in oorlogstijd hebben gewerkt. „Le témoignage du Gen. Lanrezac sur Ie röle de la 5e Armée" dat bij de bestudeering van de aanvangsoperatien van belang is, terwijl verder zijn opgenomen eenige „Documents de la Conférence de la Paix". H.

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 64