1 cie Tel.afd.—4 radiostations—2 cn. genietroepen 6 veldhospitalen a 50 bedden. 6 ambulances. hosp. schip „Regina Margherita" voor 1300 zieken van 'Iet Art park en verplegingstrein. De totale sterkte van het legerkorps bedroeg 34000 man, 6300 paarden, 1050 voertuigen, 48 stukken veld en 24 stukken berg. Uit de ordre de bat. blijkt, dat de garnizoenen waaruit de troepen werden genomen waren: voor de 1ste Div.: Rome, Florence, Palermo, Napels en voor de Cav. Aversa, terwijl voor de 2de Div., troepen waren aangewezen uit Turijn, Pisa, Milaan, Catania, Salerno en de Cav. uit Caserta werd betrokken. De Art. werd gevormd door deelen uit verschillende garnizoenen. De troepen waren voorzien van grijsgroene kleeding, tropen helmen met couvre nuque, terwijl aan de offn een handboekje, bevattende verschillende gegevens omtrent land en volk en aan alle deelnemers een zakwoordenboek werd verstrekt. De concentratie had plaats te Napels, Salerno, Palermo, Syracuse en Agosta, terwijl de inscheping v. n. in Napels, Palermo en Agosta plaats vond. (Viertelj. Hefte geeft ook aan Syracuse en Catania). Inrichting der transportschepen. Op den 24en Sept. lagen in de verschillende havens, welke voor de inscheping waren aangewezen 40 groote handelsschepen (Graevenitz geeft aan 60 a 70 schepen) met een inhoud van 1300— 9200 reg. ton tot vervoer gereed. (Viertelj. Hefte geeft aan schepen met een gemiddelden inhoud van 2500 ton). De slaapplaatsen waren in 3 rijen boven elkaar, zoowel langs de zijwanden als loodrecht daarop, in de daarvoor beschikbare ruimten aangebracht, v. z. v. zij nog niet aanwezig waren, zooals in de landverhuizersschepen het geval was. Zij werden belegd met een dunne mat. De paarden en draagdieren (ezels) werden ged. op het dek, ged. in de ruimen gestald; elk dier in een afz. box van latten gemaakt. Niettegenstaande ter wille van de ventilatie de boxes in de ruimen rondom de luikopeningen waren geplaatst en de reis slechts kort duurde, steeg de temperatuur al spoedig zeer hoog en verpestte de amoniaklucht de atmosfeer. De enderste ruimen waren voor het mat. bestemd. Rekenende op den korten duur van den overtocht was per man 1 M3, per paard 3 M3, per voertuig 10,5 M3 uitgetrokken, zoodat benoodigd waren: per Baton met trein: 1300 ton esk. 900 ton Andere bronnen geven aan: meerdere telegr. en. 1 photo-electr. park, luchtvaartafd. 8-

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 8