In de. eerste plaats dient door de Bat. Comdtn in de voorste linie, aan wie een aanvalsdoel in het bevel is opgedragen, aan de aanvallende compn. en door de C. Comdtn op hun beurt aan de comdtn der sectiën een bepaalde taak te worden op gedragen. Men moet dus weten: a. waar gelegenheid bestaat tot gedekte nadering van de aan valsgroepen b. in verband daarmede welke gelegenheid bestaat tot gunstige opstelling van de geweermitrs, welke de aanvalsgroepen met hun vuur moeten steunen bij den aanval, opnemen bij een échec en dadelijk volgen bij een behaald succes c. waar de vijandelijke steunpunten zich bevinden, offensieve mitr.-nesten, e. d. en hoe deze het best onschadelijk zijn te maken. Dit moet medegedeeld worden aan den bevelhebber, dan wel aan de Comdtn der hulpwapens berichtofficier) d. heeft de vijand gelegenheid flankeerend vuur af te geven en van waaruit geschiedt dit, zoodat dit vuur behoorlijk kan worden tot zwijgen gebracht. De verkenningen behoeven uiteraard geen uitsluitsel te geven omtrent de sterkte der bezetting, wel echter omtrent de zwak bezette punten der stelling. Zij moet eiken aanvoerder van en met den Cornps- tot den Div.-Comdt, ieder voor het door hem te vervullen gedeelte der taak. inzicht geven in wat de Duitscher noemt: „das Schwerpunkt des Angriffes." Het schematisch verdeelen van den troep over de breedte van het aanvalsfront is een groote fout, want daardoor geeft men de voordeelen van het terrein en van het initiatief prijs en lijdt men nutteloos zwaarder verliezen dan noodig is. De gegevens moeten geleverd wordeneerstens door het vuurgevecht der vasthoudende groep, in de Fransche voorschriften daarom genoemd combat de reconnaissance" gedurende welk gevecht de zwakke weerstand van vooruitgeschoven afdeelingen gebroken wordt, tweedens door eigen waarneming van uit de vasthoudende opstelling, terwijl deze gegevens worden aangevuld door berichten van sluippatrouilles, aan wie de beantwoording van bepaald gestelde vragen wordt opgedragen. Intusschen ontvangen de aanvalscolonnes hun bevelen en begint „De Aanval." Als voorbeeld van den aanval eener zelfstandige comp. schrijft von Taysen het volgende „In Maart 1919 moest de le Comp. van het Garde-regiment van het detachement von Schauroth het door de Bolschewisten bezette hoofdsteunpunt, het dorp Tarkschle in Koerland, aanvallen. De comp. bestond uit 2 sterke Inf.secties, 5 zware mitrs en 1 kanon. Het langgerekte dorp werd van op zij aangegrepen en het gelukte tot 400 M. onbemerkt te naderen tot een boschje, waar de zware mitrs en het kanon in stelling kwamen. Om 8 uur v. werd uit alle mitrs het vuur geopend, terwijl gelijktijdig beide Inf. secties voorwaarts gingen. 11

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 11