tot landen gedaanonder dekking van 2 torpedobooten werden 500 man (40e Regt. Inf.) in barkassen en sloepen ontscheept, doch de onstuimige zee noodzaakte van deze onderneming weder af te zien, temeer waar de vijand vanuit gedekte stellingen het vuur opende, zelfs met berggeschut. Opnieuw werd het bombardement voortgezet tot aan het vallen van de duisternis, waarbij het vuur voornamelijk werd gericht op het kasteel en de Inf. stellingen op de hellingen Oost van Bu Mansar Zuid. Niettegenstaande het zeer slechte weer en de hooge zee, waar door enkele sloepen omsloegen en de opvarenden verdronken, werden 80 man land. div. ontscheept. Een verdere ontscheping werd echter door den storm verhinderd. Eerst den 20en kon i comp. Inf. van de Favignana worden geland, terwijl de rest van het bataljon den 21 en Oct. werd ontscheept. (Mar. Rundschau geeft aan, dat den 16en Oct de land. div. aan wal was en eerst den 21 en door 1 bat. Inf. werd versterkt, terwijl Streffleur vermeldt, dat ook den 17en Oct de hooge zee een ontscheping onmogelijk maakte en het eerst in den voor middag van den 18en gelukte 3 Comp. van het 40e Regt. Inf., van Tobruk afkomstig, aan wal te zetten). Qraevenitz geeft de volgende lezingDen 9en Oct. verscheen een oorlogschip vóór de haven na een vergeefsche poging tot bevrijding van een 40-tal Italianen werd de stad den lOen Oct. gebombardeerd en werd den daaropvolgenden dag 1 comp. land. div. ontscheept, welke de gevangenen bevrijdde. Door het optreden der bezetting en de Arabieren werd de comp. genoodzaakt terug te keeren. De zee werd onrustig, terwijl het aantal debarke- mentsmiddelen te gering was en men eerst visschersschuiten moest requireeren. Niet voor den 16en Oct. deed men weder een po ging tot landen. De Turken (1 bat.) waren onder commando van Maj. Nazif Bey naar het binnenland teruggetrokken. Einde Oct. werden de It. troepen versterkt met 3 bat. Inf., 1 Alpinibat, 2 mitr. afdeelingen, 1 esk. Cav. en 1 batterij vestingart. tegen het einde van November kwamen meerdere versterkingen aan, zoodat de sterkte steeg tot 6 bat. Inf., 2 Mitr. afd., 1 esk. Cav. en 3 batterijen. Van een oprukken naar het binnenland was feitelijk pas den 14en Sept. 1912 sprake en dan nog geschiedde dit slechts tot op korten afstand van de basis. Bezetting van Horns op den 20en Oct. 1911. Den 17en Oct. verscheen vóór Homs een transportvloot met het 8ste Regt. Bersaglieri van Tripolis (3 bat. a 3 comp. en 2 mitr. afd.) onder dekking van 1 kruiser. Nadat de overgave der stad was geweigerd, werd het vuur op de citadel geopend en den 20en voortgezet, waarbij een tweede kruiser steun verleende. De zee thans minder onrustig, liet een ontscheping toe en kon 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 25