aanvallen, doch wachtte eerst de komst van de aangevraagde versterkingen af (1 bat. Bersgl. en 1 berg batt.). Den 15en Mei werd de tocht aangevangen. Aangezien het plan was de Turken geheel te omsingelen, vertrok in den avond van den 15en 1 transportschip met 3 bat. Bersag- lieri en 2 afd. Mitr. 1600 man), beveiligd door 2 oorlogsschepen naar Kalavarda, terwijl een ander transportschip, waarop 1 bat. Alpini en 1 afd. Mitr. 800 man), eveneens door 1 oorlogsbodem begeleid, naar Malona vertrok. (Streffleur geeft aan dat dit vervoer door de oorlogsschepen zelf geschiedde). Alle schepen stoomden eerst naar volle zee en daarna met gedoofde lichten naar de aangewezen landingsplaatsen (11 n.), waar in den nacht van 15/16 Mei de ontschepiug in het donker zonder eenig licht plaats greep; gelukkig was de zee rustig, zoodat na een uur de troepen aan wal stonden, waarna de nachtmarsch naar de aangewezen opstellingsplaatsen werd aangevangen. Den vol genden morgen bleek, dat de omsingeling gelukt was en gaven de Turken zich na korten strijd over. De bezetting van Misrata, op 16 Juni 1912. (schets IX). In verband met de belangrijkheid der plaats voor de verpleging van den vijand, waarvoor naar hoofdstuk 1 wordt verwezen, is het begrijpelijk, dat de Italianen haar wilden bezetten. Aangezien het niet gewenscht werd geacht de sterkte der troepen in Tripolis en Cyrenaica tot dit doeleinde teveel te verminderen, werden ook troepen ter sterkte van 3000 man uit Italië betrokken, n. 1. uit Napels en Agosta. Medio Mei waren 7 transportschepen te Napels verzameld, welke van den 23en tot den 25en Mei de troepen naar verschillende havens van Tripolis vervoerden, terwijl in deze havens de voor bereiding voor de nieuwe expeditie reeds vanaf den len Juni een aanvang nam. Na den 8en Juni werden te Benghasi, Derna en Tripolis de voor deze onderneming bestemde troepen ingescheept en verza melden zich de transportschepen, beveiligd door 3 slagschepen en 6 torpedo jagers, op de reede van laatstgenoemde plaats. De troepenmacht bestond uit 7 bat. Inf., 2 bats Alpini, 1 esk. Cav., 2 bergbattn, 1 veldbatt. en 1 comp. Vest. Art. (totaal 16 stukken), 2 compn Genie en 1 comp. inheemsche troepen uit Erytrea, in totaal tellende 9000 man, welke troepen voor een deel uit Tripolis, Homs, Benghasi en Derna kwamen. Korten tijd daarna werden 3 bats Inf. uit Derna aangetrokken en telde de geheele macht 10000 man. Den 14en Juni vertrokken de schepen naar een geheimgehou den verzamelplaats, 15 mijl van Slitten verwijderd. Intusschen waren door een gepantserde kruiser de noodige verkenningen verricht langs de kust en in het bijzonder van de gekozen landingsplaats. 32

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 32