Den 4en Aug. hadden vanuit Tripolis (Ain Zara) in Zuidelijke richting demonstraties plaats, waardoor sterke vijandelijke krach ten werden aangetrokken en gebonden. Van uit Sidi Ali (Oost van Macabez) rukte de troepenmacht in meerdere colonnes op, terwijl de basis door de Marine land. div. werd bewaakt. Voorts werd voor de landing een afzonderlijke troepenmacht bestemd onder bevel van G. M. Tassoni, welke macht was samengesteld uit 6 bats Inf. (Alpini), 2 bergbattn, 1 comp. Genie, met een totale sterkte van 5000 man. Deze afdeelingen waren te Agosta en Syracuse verzameld en vandaar in 7 transportschepen, beveiligd door 3 slagschepen 1 gep. kruiser, naar Zuara overgevoerd waar de vloot in den nacht van 4/5 Aug., ongeveer op 3 K. M. van de plaats, het anker uitwierp. Van te voren waren de noodige verkenningen verricht en het schiereiland voor de ontscheping uitgekozen; de Marine nam de landingsplaats eenigen tijd onder vuur. Het eerste échelon bestond uit Land. div., welke onmiddellijk het kleine schiereiland bezette en de verdere ontscheping bevei ligde, hierin gesteund door het vuur der oorlogsschepen Dank zij het groote aantal debarkementsmiddelen, waaronder 12 groote visschersbarken en de kalme toestand van de zee, had de ontscheping zeer vlug plaats, zoodat 9 v. alle troepen aan land waren. (Streffleur geeft aan 9.30 v.). De vijand had op het landingspunt vele mijnen gelegd, welke echter niet werkten en onmiddellijk onschadelijk werden gemaakt. 1 n. werd de oase door de troepen bezet, terwijl in den namiddag de colonnes uit Macabez haar bereikten, waarna zij tot operatiebasis werd ingericht. Eerst den 15en Aug. werd naar het binnenland (Regdaline) opgerukt. v. H. (Slot volgt). 5. RIJBAANREGELS Wie in een groot garnizoen eens rustig alleen in de manege wenscht te rijden, moet daarvoor een of ander raar uur uitkiezen. Op de tijden, dat „men" paardrijdt, zijn als regel meerdere heeren in de manege te vinden. Toch behoeft deze aanwezigheid van anderen geen oorzaak te zijn van hinder. Bij goede naleving van eenige zeer eenvoudige rijbaanregels kunnen ongewenschte stoornissen niet voorkomen. In een der maneges te 's Gravenhage trof ik de volgende uiting van dichtkunst: Omgewerkte herdruk uit het I.M. T. 1915.

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 34