in open terrein of bij lage heuvels 100 M. in 5 minuten in stijgend terrein100 M. in 7 minuten in begroeid terrein 100 M. in 9 minuten en in geval van verrassing 100 M. in 3'/2 minuut. 13). Een nadeel van de vuurwals is, dat, bij het ontdekken van zwakke deelen van een stelling, de inf. daarvan geen gebruik kan maken om sneller vooruit te komen. 14) Er moet op gerekend worden, dat de vijand na het passeeren van een vuurwals nooit geheel buiten gevecht is gesteld, zoodat het mogelijk is, dat de inf. op plaatselijken weerstand kan stuiten. Ook kunnen nietvoorziene terreinsmoeilijkheden de beweging der inf. vertragen. Het is daarom noodzakelijk, dat steeds art. beschikbaar blijft, om die bij de vuurwals achter geraakte inf. te steunen. Hiervoor zijn speciale battn en inf.-geschut noodig. 15). Voor een vuurwals moeten vlakbaanvuurmonden aangewezen worden, aangezien houwitsers wegens de terugwerkende spring- stukken voor dat vuur minder geschikt zijn. Hoe verder de vuurwals voortgaat, hoe geringer hare dichtheid wordt, zoodat dan een voorwaartsche verplaatsing der art. georganiseerd moet worden. 6. D e s t o r m. 1) Geen inf. laat zich door vuur alleen hare plaats ontnemen, noch door eene bedreiging met de bajonet. Succes wordt alleen bevestigd door het handgemeen. 2). In den SO., of in den BO. als het gevecht eeniger mate stabiel wordt gevoerd, wordt de storm ondernomen door groote onderdeden, gelijktijdig en in samenwerking. 3). In den BO. en in den SO., nadat de eerste stelling van den vijand genomen is, worden plaatselijk stormaanvallen gedaan door kleinere eenheden. 4). De storm sub 2 onderscheidt zich door een gelijktijdig en goed voorbereid pogen van alle onderdeden, waarbij de taak van alle eenheden in de bevelen is verwerkt, weinig ruimte voor initiatief overblijft en waaraan een overweldigend art.-vuur vooraf gaat. Verrassing treedt daarbij niet altijd op den voorgrond. De storm kan niet verder worden voortgezet, dan tot de grenzen van het bereik der veld-art. 5). Voor het slagen van die aanvallen is een voorbereiding noodig berustend op de volgende grondslagen: a). De inf. moet door diepte-échelonneering in staat zijn, ge durende eenige dagen achtereen te vechten, zoodat reserve Batons de vermoeide voorste afdeelingen moeten kunnen aflossen (pas sage de lignes). bDe storm op de voorste stelling moet zonder eenig uitstel onmiddellijk gevolgd worden door een voortwaartsche beweging onder steun van daartoe speciaal aangewezen art., tot de volgende stelling. 39

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 39