Wat nu de dislocatie betreft, rijst de vraag, welk eskadron opgelost moet worden en waar de Div.-eskadrons moeten gelegerd worden. Wat het laatste betreft zijn n. m. m. Weltevreden en Malang daarvoor de aangewezen plaatsen. De Inf.-regtn in O. en W. Java beschikken daardoor voor oefenin gen over Cav., Midden-Java heeft de beschikking over de Legercav. C 4 wordt bij de Legercav. gevoegd, waarvoor in Salatiga ruimte is na vertrek van het Depót-Esk. naar Bandoeng Het Esk. Ordonnan sen krijgt Tjimahi tot standplaats en kan z. n. ook gebezigd worden voor oefeningen met de Inf. aldaar en in Bandoeng gelegerd. Waar bij die oefeningen verkenningen hoofdzaak zijn, doet dit niets af aan de speciale opleiding voor ordonnansen, integendeel het kweekt handigheid in het terrein. Het Eskadron in Djokjakarta en Soerakarta, dat alleen uit verouderde politieke overwegingen aldaar gehandhaafd wordt, maar waarbij door de thans reeds bestaande splitsing de één hoofdige leiding ontbreekt, wordt opgelost. Het peloton Solo verdwijnt naar Malang, één peloton uit Djokja naar Weltevreden en het andere peloton wordt 2e peloton ordonnansen en de Ritmeester uit Djokja Commandant daarvan. De nieuwe kazernes in Weltevreden en Malang zijn voor wei nig kostbare uitbreiding vatbaar. Voor die van het peloton or donnansen te Bandoeng en die van Solo en Djokja zal gemak kelijk eene andere bestemming kunnen worden gevonden. Mochten er betere finantieële tijden aanbreken, dan heb ik nog eenige verbeteringen aan deze organisatie in petto, maar het is beter om die voorloopig in de pen en in de schatkist te houden, want die kosten geld. Salatiga, 14 Maart 1922 M. A. C. GOESTER. 8. DE EISCHEN VOOR DE ZWARE VAARDIGHEIDS- PROEVEN IN 1922. Dit jaar zullen de vaardigheidsproeven te Bandoeng reeds in Mei gehouden worden, zoodat binnen niet al te langen tijd de nieuwe eischen bekend zullen worden gemaakt. Waar de commissie den laatsten keer verklaard heeft ook de inzichten van de offn deelnemers en andere belangstellenden te mogen vernemen, zij d. z. het volgende opgemerkt: 1. De eisch „verspringen zonder aanloop" kan, zoowel voor jongeren, als voor ouderen, verzwaard worden, tot 2.40 en 2.25 M. 2. De „snelloop 100 M." voor ouderen id. tot 14 sec. 3. De „duurloop" voor ouderen id. tot 1 u. 10 min. 4. De eischen voor „hoogspringen" zonder en met aan loop voor de jongeren lijken mij iets te zwaar en zou wel op 43

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 43