76 de flanquement'': de 1. mitr. worden in den aanvang als regel achter ge houden, „mais au fur et a mesure que le moment de la décision approche, elles sont ajoutées a la ligne de feu et reparties entre les pélotens" of blijven vereenigd. Tijdens nachtaanvallen worden ze geheel achterge houden, doch moeten de ingenomen lijn onmiddellijk kunnen bezetten. Omtrent de nieuwe strijdmiddelen wordt slechts weinig gezegd; klaarblij kelijk heeft men „voulu éviter de jeter le trouble dans l'esprit des cadres par des innovations trop rapides et que, d'autre part, on a tenu a ce que les enseignements de la guerre europienne aient été complètement dégagés avant d'arrêter définitivement la nouvelle doctrine de combat de l'inf." „Etudes sur l'emploi des chars de combat" opent geen nieuwe gezichts punten; de eigenschappen van de zware en lichte tanks worden vermeld. „L'enseignement techtn. des armes automatiques enz." geeft in het kort de principes waarop deze wapens berusten. Rev. Mil. Générale Dec. „La refonte des règlements enz." (vervolg). De methodische aanval had ook tot gevolg, dat de aanvalsfronten en tevens het aanvalsobject zeer sterk werden begrensd; om dit te vermijden moest de voorbereiding zeer methodisch plaats hebben, bij de uitvoering echter moest snelheid op den voorgrond staan. Vanzelf moest aan de onderc.ten veel worden overgelaten; de tact. verrassing werd verkregen door vereenvoudiging van de terreinswerkzaamheden, alg gebruik van camouflage „un controle rigoureux des conversations et de la correspon dence, qui assureront le secrèt de la preparation". N.h. schijnt hebben meermalen zelfs stafoffn in dit opzicht hun mond voorbij gepraat: ook aan D. zijde werd over dit euvel geklaagd. De verrassing werd dus meer door de snelheid van uitvoering verkregen, terwijl dikwijls het een en ander moest worden gewaagd, „la guer re est en effet par essence même, un jeu dans lequel il faut, a certains moments, pour gagner beaucoup, savoir risquer gros." Het groote offen sief in '17 bewees weer welk een groot belang in de verrassing is gele gen, doch het voornaamste resultaat werd toch verkregen door „l'usure de l'ennemi" en dit laatste werd meer verkregen door den aanval dan door de verd., d. w. z. zoolang het evenwicht zich nog niet had hersteld, want vanaf dat oogenblik was de aanval in het nadeel. Om het aanbreken van dit oogenblik zoolang mogelijk te verschuiven moet men toepassen „la manoeuvre, qui créera de nouveau la surprise et rendra a l'offensive sa supériorité sur la défensive." „Tactique des feux d'inf." (vervolg). Tot in '16 „1' a c t i o n de 1'a r t. s'était montré généralement insuffisante dans la pré- paration et l'appui des attaque s", doch daarna werd haar macht, door de enorme toename van het materieel veel grooter, zoodat de inf. minder had te doen, hetgeen niet wegnam, dat zij als regel op bepaalde punten hevige gevechten moest leveren. „Cependant malgré le dëluge des projectiles, des noyaux ennemis échappai- ent 9a et la èla destructio n". Tegen deze doelen moest de inf. op korten afstand optredenmen vuurde dan ook niet boven 200 a 300 M., terwijl ook in de loopgraven slechts op zeer korten afstand kon wor den gevuurd (zooals bij ons in de meeste terreinen)vandaar dat de gew.- en handgranaten op den voorgrond traden, „les armes automatiques permettaient de réaliser les tirs de neutralisation destines a faciliter l'ap- proche des grenadiers". In dit tijdperk werd het gebruik van het geweer hoe langer hoe minder, „mais il faut bien reconnaïtre que l'abandon progressif du fusil est dü tout simplement a la médiocrité des tireurs", als gevolg van de korte opleiding; „le tir de précision'' verdween en „on en revenait aux pratiques d'arrosage comme jadis les fantassins russes et japonais". Bij de korpsen waartoe veel oudgedienden behoorden, werd het geweer in eere gehouden, de nieuwe lichtingen prefereerden de handgra naat. Ook het gebruik van den mitr. nam toewerd hij in den aanvang in de voorste lijn gebezigd, bij de verschijning van den gew.-mitr. werd

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 76