17. Mededeeling van het Bestuur Algemcene Vergadering op Maandag 19 Juni 1922 te 6.30 n. m. ingevolge art. 25 Huishoudelijk Reglement, in de bo venzaal der Bibliotheek van het Departement van Oorlog. 79 meist Führung der Hauptverteidigungslinie auf den Hohenkamme oder wenig vorwarts desselben und Vorschiebung nur einzelner Beobachtungs- posten und Maschinengewehrnester weiter vorwarts auf den feindwarts gelegenen Hang". Verder wordt het een en ander aangegeven t. a. v. het maken van loopgraven-onderkomens, waarvoor als regel het aanwenden van springmiddelen noodzakelijk is; ook dit wil hij aan de inf. overlaten met eenig toezichthoudend kader van de genie. Verder wordt gewezen op „Der Angriff auf Vailly am 30 Oct. '14 (Rundschau)". The Army Quarterly Jan. „The strategy of the campaigns of the Egypt. Exp. Force" „Liman v. Sanders in Palestina" behandelen de krijgsge- beurtenissen in Palestina. „Policy und strategy" beschrijft de wrijving tusschen het Eng. Hoofdkwartier en de pol. machthebbers in het eigen land. In „Problems of mechanical Warfare" ziet Schr. in de toekomst inf. en cav. en ook de art. vervangen door tanks; landingen worden verricht door „floatable tanks", terwijl zelfs luchttanks niet onmogelijk worden geacht. We zullen Schr. in zijn ongebreidelde fantasie niet volgen. Tegen opstanden en tegen den 1. V. propageert hij een tank van waaruit de op standelingen, die als regel zijn „law-abiding citizens", worden bestreden niet met kogels, doch met „a non-lethal gas." Rev. mil. fr. 1 Jan. bevat „Les campagnes d'Hindenburg—Ludendorff sur le front oriental"; „Les troupes fr. en Italië" en „L'avenir du char de com bat", welk laatste art. geen nieuwe gezichtspunten opent. Cav. Journal Jan. In „The Second Cav. in the Meuse-Argonne" treffen we een voorbeeld aan van het onbruikbaar maken van een ravijn door een beschieting met gasprojectielen, terwijl verder wordt beschreven hoe cav. comdten meermalen tijdelijk het co. op zich namen van inf. afdn, welke zonder comdt waren. „Cav. on the flank and on the rear" bevat interessante voorbeelden van het gebruik van dit wapen op het Oostfront, bij welke gev. handelingen menigmaal het gebrek aan verbinding met de inf. van groot nadeel was. H.

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 79