nomen iets wordt bewaard, in hoeverre de man in staat is zijn aandacht op meer dan een onderwerp te concenteeren, enz. moet toch aan de proeven een hooge waarde worden toegekend. Hierbij rekening houdende met den korten tijd waarin en om standigheden waaronder, het experiment heeft plaats gevonden. De beschikking toch over gegevens voor bovenvermelde indeeling van militairen, op den grondslag van het psychologisch onderzoek, heeft het den Am. legerautoriteiten mogelijk gemaakt bij samen stelling van eenheden er voor te zorgen, dat de verschillende afdeelingen zooveel mogelijk over eenzelfde gehalte aan superieure, middelmatige en inferieure personen beschikten. Het aanwezig zijn van een "weak link" in de organisatorische eenheden werd daardoor voorkomen. Tevens was het mogelijk aan afdeelingen, die een hooger percentage van intelligente personen behoefden, als b. v. mitr. en genieafdeelinen, enz., een hooger percentage van de A tot en met C groep toe te wijzen. Wijders bleek het nut bij aanwijzing van personen voor diverse opleidingen en het is hierbij statistisch gebleken, dat daardoor mislukkingen vrijwel buitengesloten zijn geweest. Naast dit groepsgewijze onderzoek van alle militairen is in de V. S. evenals bij de andere oorlogvoerenden, voor bijzondere functies als chauffeur, vlieger, seiner, enz., het individueel on derzoek toegepast. Bespreking der individueele psychologische proefnemingen wordt echter thans tot een der navolgende nummers uitgesteld. 3. DE BAGAGE-TREIN DER LEGERCAVALERIE. door M. A. C. GOESTER. In de Dec. aflevering heeft de Majoor-Int. de Wit den strijd aangebonden met de samenstellers van een nieuwe regeling voor aan- en afvoer bij het Veldleger en bestrijdt hij den voorgestelden B. T. van de Legercav., welke instede van uit bak-auto's, uit Austr. pakpaarden zal bestaan. Majoor de W. vindt deze een alles behalve ideaal vervoermiddel en zegt niet te weten hoe Cavaleristen er over denken. In het naschrift op dit art. repliceert Kapitein Tismeer hierop door te zeggen, dat de Inspecteur der Cav. er mede heeft ingestemd, dat beveiliging van den B. T.welke zoo dicht mogelijk achter het gros volgt alleen verkregen kan worden, wanneer die B. T. bestaat uit Austr. draagpaarden. Dit is volkomen juist, doch dit raakt niet de quintessence van de zaak, nml. of de keuze moet vallen op auto's of op draagpaarden. Ter publicatie ontv. 3-4-'22. Red. I. M. T. 22

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 22