bewegingen belemmerd, kan de actie zelfs geheel lamgeslagen worden en kan deze trein voorts niet naar behooren worden gedekt. 4e. Een B. T. van pakpaarden is in beginsel af te keuren uithoofde van ae talrijke practische bezwaren aan het materiaal van een dergelijken trein verbonden. 5e. De verpleging van man en paard geschiede uit hetgeen het land oplevert, waaromtrent z. n. in vredestijd reeds gegevens te verzamelen ten opzichte van de waarschijnlijke landingspunten, terwijl op bepaalde punten ter weerszijden van de operatie-lijnen bij mogelijk oorlogsgevaar voorraden waren op te leggen 6e. De Legercav. worde uitgerust met een radiostation op draagpaarden, teneinde zich ten allen tijde snel en zeker met den Etappe-Commandant in verbinding te kunnen stellen om mogelijken opvoer te doen plaats hebben. 4. VERSTREKKING VAN REGLEMENTEN EN VOORSCHRIFTEN, door N. N. Hoewel reeds in verschillende tijdschriftartikelen de wensche- lijkheid is betoogd om verandering te brengen in de bestaande wijze van verstrekking enz. van reglementen en dienstvoorschriften (regl. en v.) en ook de N. I. O. V. zich deze aangelegenheid heeft aangetrokken, komt het niet overbodig voor hieromtrent nog een en ander aan te teekenen. In het Overzicht reglementen zijn de namen van de regl. en v. voor de verschillende wapens opgenomen, met vermelding tevens wie in het bezit daarvan moeten zijn, terwijl in de A. O. 1915 nr 43 is aangegeven hoe de verstrekking plaats heeft. Als men in aanmerking neemt, dat de verschillende regl. en v. ook worden verstrekt aan de archieven en de bibliotheken, dan wil het me voorkomen, dat beperking in het „verplichte bezit" noodig en ook mogelijk is. Het kader, d. w. z. de gegradueerden beneden den rang van off., moet kunnen beschikken over de regl. en v. (Ned., zoowel als Maleische), waarvan de kennis van hen wordt geëischt. Het is echter de vraag of het noodig is hun de verschillende boek werkjes in eigendom te verstrekken en of het niet beter ware ze in bruikleen te geven. Bij de thans bestaande regeling ontvangt ieder een exemplaar in eigendom; bij het verlaten van den In de boven reeds vermelde operaties van de Fr. cav. in Servië bleek, dat de B. T. niet kon volgen en de order steeds uit dien hoofde luidde: „vivre sur le pays" en in het werk van Generaal v. Poseck over de verrich tingen der D. cav. in België en Fr. in 1914 lezen we, dat 3 dagen na het afmarcheeren der cav. uit Aken reeds gebrek aan haver bestond, doordat de B. Tn niet tijdig konden worden aangetrokken en 8 dagen daarna kwam de order: „Beitreiben und vom Lande leben". 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 25