Gaan we thans na, hoe, bij de nadering en na het verkrijgen van voeling, de voorste sectie vooruit gaat (of de voorste sectien). „Les sections marchant en tête d'une comp. adoptent leurdispo- sitif d'approche a leur mission particulière; celle- ci comporte toujours la reconnaissance des points principaux du terrain par des patrs ayant l'effectif moyen d'un groupe, exceptionneilement d'une équipe (sectie 3 groupes de combat; groupe de combat een équipe de vroegere escouade van fusiliers-mitrailleurs en een équipe van genadiers-voltigeurs]. Samenstelling van de groep, met bewapening, een onderoff., comdt (gew.) 1 korp. comdt. (kar.) 1 korp. comdt (gew.) 1 schutter (g. mitr. en VI gren. lanceur1) (kar. équipe van pistool) équipe van] en pist.) fus. mitr. ]1 hoofdhelper (pi- gren. volt. 11 grenadier V. B.2) stool) (gew.) 3 helpers (kar.). 3 voltigeurs (gew.). Heeft de comp. slechts 1 sectie vooruit, dan breidt zich deze sectie over het front der comp. uit (echter niet op één lijntje) in équipes of groepenzijn 2, of meer, sectien vooruit, dan schuift elke sectie 1 a 2 groepen (c. q. in équipes opgelost) vooruit. Groepen of équipes blijven in elk geval bij elkaar, en marcheeren met éénen uit de flank; met éclaireurs vooruit. De sectie-comdt geleidt zijn groep van richting door óf aan het hoofd dier groep te marcheeren, óf tusschen de fuseliers en grenadiers van de betrokken groep (zie fig. 12). Komt men in deze formatie (de groepen met tweeën of éénen uit de flank) onder enfileervuur, van verre afgegeven, dan wordt tijdelijk en tirailleur overgegaan. (Hier is geen sprake van een tir. linie als aanvalsvorm. Zie hiervoor beneden). Marcheert de groep, in équipes verdeeld, dan is elke équipe met eenen uit de flank, met eenige éclaireurs als boven. Gevecht van de groep. Verplichtingen van den groepscomdt. Zijn groep voorwaarts voeren (dus a/h hoofd); de voorwaartsche beweging verzekeren door een „feu violent" op het hem aangewezen object; steeds het vuur van zijn geweermitr. leiden. De G. cmdt. geleidt zijn groep; op hem wordt samengetrokken; zijn houding (liggen en geknield) wordt ook door de groep aangenomen; de halve-groepen (équipes) gedragen zich naar zijn aanwijzingen of teekens. „Dans tous les cas il sauvegarde le principe de la Handgranaatwerper. 2) Geweergranaatschutter. 52

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 54