division du groupe en éléments correspondant a son double role Role de feu (Fus, m.), röle de mouvement et de sureté (G. en V Naderingsvormen. Met tweeën of éénen, of in halve-groe- pen met éénen, éclaireurs vooruit; bij enfileervuuren tirailleur. Behoorende tot de voorste patrs, marcheert de halve groep der G.V. aan het hoofd; bij niet tot de patrs behoorende groepen zijn de F. M. aan het hoofd (prêts a tirer si un combat s'engageait inopinément). Achter een dekkend terreinvoorwerp tijdelijk halt houdend, hangt het geheel van den vorm dier dekking af in welke formatie men zich daarachter opstelt. Moet men na het verlaten der dekking vuur afgeven, dan zal men zich déployeeren. De groepscomdt houdt gezichtsverband met de groep van richting; z n. doet hij dat, door een verbindingman tusschen hem en den S. comdt. te doen marcheeren. Nooit doet hij zijn groep halt houden bij gemakkelijk te onderkennen terreinpunten. Aanvalsvorm der groep (nadat dus contact met den vijand verkregen is door vijandelijk vuur en men omdevoorw. beweging te kunnen voortzetten eveneens tot vuuropening moet overgaan). Het onderstaande aandachtig overlezende, zal men bemerken, dat het vroegere begrip van een eigenlijke tirailleurlinie geheel is losgelaten. Wel wijdt het 1ste gedeelte van het reglement daaraan de noodige pagina's, doch de geheele onderstaande tekst uit het 2de gedeelte wettigt het vermoeden, dat die tirail leurlinie maar een soort traditie is. Men heeft ze in enkele gevallen noodig, doch als regel niet. Wijl vertaling afbreuk zou doen aan het juiste begrip, zal ik alles wat onder het hoofd „Formations d'attaque" is vermeld, hier onvertaald weergeven. Formations d'attaque (dus: van de groep): p. 273. II n'existe aucune formation habituelle d'attaque pour le groupe de combat. Lorsqu'il faut ouvrir le feu, le groupe est placé face a son objectif; en quelques mots le chef indique a tous ses hommes eet objectif et la mission du groupe; il leur signale la position des groupes voisins. Le fusil-mitr. (FM.) est placé en position de tir de manière a obtenir le meilleur rendement et a pouvoir appuyer le mouvement en avant des voltigeurs ou protéger leur repli eventuel. Les voltigeurs sont déployés ou postés de fa^on a assurer la protection du F. M., sans gêner son tir, et a pouvoirfaire feu eux aussi. p. 274. Les déploiements normaux indiqués dans la preinière partie, pour servir d'études de mécanisme ne sont pas destinés a être étroitement appliqués au combat; ils peuvent inspirer les dispositifs plus ou moins stables que prendra successivement le même groupe, sans qu'aucun des combattant s, sauf le premier pourvoyeur, ait une place fixe par rapport aux autre s. Les déploiements sur un rang et sur deux rangs en tirailleurs peuvent convenir dans le cas particulier 53

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 55