73 7,5 cM, zijn gelijk te stellen met 1 van 15,5 of 22 cM.) „Les t i r s de con- tre-batterie ne sont efficases qu'avec une grosse dé- pense de munitions lourdes. En terrain couvert, la pre sence des avions est indispensable pour les déclen- chera bon escien t." Zelfs bij toepassing van gasprojn zal het verbruik zeer groot zijn. Verder wordt gewezen op „Emploi de l'art. au Maroc" en op „L'art. allemande pendant la guerre." Rev. Mil. Générale 15 Jan. „La cav. qu'il nous faut" behandelt de taak van de cav.; Schr. komt o. a. tot een organisatie van het esk. bestaande uit 4 pel. a 32 man, elk bewapend met 2 gew. mitr. en 1 pel. initrs 4 stukken. Als regel zal de taak van de cav. in het gevecht door een vuurgevecht moeten worden uitgevoerd, waarbij een optreden te paard niet mag worden vergeten. „La réfonte des réglements enz." bespreekt thans de periode Pétain, waar in het moreel van de Fr. inf- zeer laag was en men daarom haar moest sparen. Vandaar dat zij opnieuw krachtiger door de art. moest worden ondersteund en de „attaques a objectifs limités" haar intrede deden. „11 est rappelé qu'a tout moment pendant la bataille de rupture comme pen dant Sexploitation, l'appui de l'inf. par l'art. doit être assuré d'une facon ininterompue. Rien ne devra être tenté par l'inf. que si elle peut actionner a son profit l'art. d'appui." Het aanvalsfront van de inf. moest evenredig zijn met de sterkte, waarbij inzonder gelet moest worden op de indrin- gingscapaciteit, welke zeer was begrensd. Het Baton viel aan op'3 a 400 M. breedte, de indringing zou 5 a 1000 M. bedragen. De offensieven met begrensd doel, waarbij dus de „methode" het weer van de „verrassing en snelheid" gewonnen had, verliepen dan ook mechanisch, alles was van te voren geregeld, doch „Sexploitation du succès est négligée" (wordt vervolgd). Als krijgsgeschiedkundige studiën noemen we „Stratégie et operations dans l'Est''.—„La tranchée de la soif' (St. Mihiel) en „La cav. frangaise enz Allgem. Schw. Mil. Zeitung 4 Febr. In „Kriegslehren" (vervolg) wordt thans ter verkrijging van meerdere kennis van het optreden der ver schillende wapens en daardoor betere samenwerking, voorgesteld de ver schillende gev. voorschriften in één boekwerkje te vereenigen. „Die Verwendung des Brennfeuers enz." bespreekt nu de verschillende vliegtuigbommen, bestemd tot het stichten van brand, terwijl ook de vlam menwerper wordt behandeld. In Mil. Wochenblatt 21 Jan treffen we aan een schildering van de gebeurtenissen na den slag aan de Isonzo, waarbij de inzichten van den bevelvoerenden comdt worden aangegeven. Rev. de Cav. Jan/Febr. Uit „La cav- fr. en Macédoine" moge wor den aangehaald: „11 semble qu'en montagne, la cav. peut obtenir des résultats importants en n' opérant pas le long des grandes voies de communications, oü elle est trop facilement arrêteé ppr des faibles arrière-gardes. 11 y aura done fréqueminent avantage a la lancer dans les massifs dépourvus de bonnes routes, en la dotant de pièces de montagne et d' equipages muletiers." Verder wordt in het gev. van Mistrovitza 8 Oct. '18, een beschrijving gegeven van een charge van een patr., welke plots door vuur wordt overvallen, zonder dat men tijd had de sabel te trekken. Gewezen wordt op „Faits de cav. waarin een zeer beleidvol uitgevoerde verkenning door 1 esk. wordt beschreven; het art. wordt ter lezing aanbe volen. Rev. d' 1 nf. 1 Jan. „Le problême des liaisons et transmissions" (ver volg) geeft aan, dat alle pogingen tot het verkrijgen van een betere verbinding tusschen inf. en art., sedert het begin van den oorlog verricht, niet veef succes hadden; men zocht het in „le perfectionnement des transmissions", doch: „elles restent cependantinopérantes; car malgré leursprogrès, elles se trouvent toujours en retard sur les exigence s." Dit leidde er toe, dat men ten slotte

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 75