Optreden van jagers. De strijd tegen 's vijands vlieg tuigen en ballons is hoofdzaak. In rustige tijden worden slechts enkele „kettingen" (van 3 of 4 jagers) in de lucht gehouden voor de vrije jacht op verschijnende vijandelijke fotovliegtuigen of bom menwerpers. Verdere opdrachten zijn het verjagen van s vijands art. vliegers. Dit geschiedt b. v. door een ketting; is het vijande lijke vliegtuig door jagers beschermd, dan worden de aanvallende jagers ook gesteund door het meegeven van een tweede ketting boven den eersten. Bij den aanval der eigen inf. is bescherming der eigen arbeids- vliegtuigen dringend noodig. Een jagerketting, zwerm (van 2 a 3 kettingen), of zelfs escadrille, vliegt boven de eigenlijke onder steuningsvliegtuigen en valt naderende vijandelijke jagers aan. Jachtescadrilles worden als regel per Legerkorps vereenigd als een jachtgroep, aangevoerd door een jachtgroepleider, die hun inzet regelt. Bij beslissende aanvallen worden jacht eskaders ingezet, waarvan de vliegtuigen gezamenlijk optreden. De Conrdt voert het eskader als één geheel naar het slagveld, geeft aanwijzingen voor breedte- en hoogtegroepeering, wijst het doel en geeft bevelen opdat het samenblijven van het eskader verzekerd zij. Optreden van bombardementsvliegtuigen. Zij staan, in eskaders vereenigd, onder den A. B. en zijn bestemd voor: le. Het optreden tegen belangrijke mil. of industriëele wer kenals regel vrij diep in 's vijands achterland. 2e. Het optreden op het gevechtsveld ter versterking der art. Het resultaat dat verwacht kan worden hangt af van het geza menlijk gewicht der neergeworpen bommen. Vandaar geen inzet van afzonderlijke vliegtuigen, maar groote aantallen op één doel. Bombardementen hebben meestal 's nachts plaats, tegen een tevoren bekend en goed verkend doel. De toestellen vertrekken achtereenvolgens met korte tusschenruimte, werpen hun bommen en keeren naar het vliegveld terug. Bij het doel kan van parachutelichten worden gebruik gemaakt. Is de zichtbaarheid zeer slecht dan vliegen enkele goede équi pages voor, die de anderen met lichtkogels den weg wijzen. Het bommenwerpen geschiedt als regel van groote hoogte. Op enkele kleinere onderweg ontdekte doelen kan een afzonderlijk optredend toestel van geringe hoogte zijn bommen werpen. Bij dagbombardement wordt in pelotons gevlogen, die zoo ge vormd zijn, dat naar alle kanten vuur kan worden gebracht. Deze pelotons zijn b. v. 6 vliegtuigen sterk. Zij volgen elkaar op 1 a 2 K. M., doch ieder peloton treedt voor zichzelf op. De hoogte wordt al binnen de eigen linies genomen, om boven den vijand de grootste snelheid te kunnen gebruiken. De duur van den tocht wordt zoo kort mogelijk gehouden met het oog op 's vijands jagers. Hebben deze gelegenheid krachtig aan te vallen, 13

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 13