Baton een cursus laat volgen en hem daarna, voorzien van het noodige matde telefonisten tot vaklieden laat opleiden, zal het leger m. i. belangrijk gebaat worden. Ten slotte het Xll hoofdstuk van onze „H. P. T. 1." „Regels voor het tactisch gebruik." Onder verwijziging, naar hetgeen hierover reeds in den aanvang gezegd is, nog het volgende: Dit hoofdstuk bepaalt zich tot het geven van vier belangrijke regels. De eerste hiervan werd in den aanvang van deze ver handeling reeds besproken, de andere drie geven daartoe geen aanleiding. De volgende twee regels door de oorlogservaring in alle voorschriften verschenen, zag ik hier evenwel gaarne aan toegevoegd 1. Vóór den aanleg van iedere tel. verbinding, moet zorgvuldig overwogen worden of zij inderdaad n o o d i g is. 2. Het is een eisch, dat iedere tel. verbinding op elk gewild oogenblik onmiddellijk door een ander verbindingsmiddel moet kunnen worden over genomen. Indien na invoering van het Regts-verband ook aan de Regts- staven een tel, patr. toegevoegd wordt, hetgeen m. i. absoluut noodzakelijk is, zou het aanbeveling verdienen in dit hoofdstuk ook iets op te nemen over de in de nieuwere verbindingstactiek zoo belangrijke begrippen „verbindingsas" en „verbin dingscentrum." Voor een Baton lijkt mij dit wat grootscheeps Ik wil hier eindigen, met er nogmaals op te wijzen, dat een juist tactisch gebruik van de inf.-telefonen slechts .mogelijk zal zijn in het raam van eenhoofdige verbindingsafdn. Bij de oprichting, oefening en aanwending hiervan wacht het daarmede belaste kader een dankbare taak. 5. WITTE UNIFORM VOOR MINDERE MILITAIREN. Eenigen tijd geleden deden de brigadiers het verzoek een wit uniform te mogen dragen, hetwelk waarschijnlijk om finantiëele redenen, van de hand moest worden gewezen. Thans echter ontvangen de mindere militairen kleedinggeld en zou hun geen wit uniform als eerste uitrusting behoeven te wor den verstrekt, indien dit slechts werd vastgesteld en hun de ver gunning werd verleend, Izich buiten dienst daarin te vertoonen. Deze toestemming zou er niet weinig toe bijdragen het aanzien te verhoogen van den militair, want zooals hij zich heden ten dage op straat vertoont, is eigenlijk een schande voor het beroep! Wij vleien ons niet, dat dadelijk alle korporaals en soldaten zich alsdan in het wit zouden vertoonen, doch zeker is dat het betere deel aan het sparen zou gaan om zich dat uniform aan te schaffen 44

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 44