vliegtuigen te bemoeilijken (dooven van de verlichting in groote centra, het inrichten van een „Verdunkelungszöne" van voldoende breedte in en achter het etappengebied). De direkte bestrijding moet worden overgelaten aan het lucht afweer geschut. Het verschijnen van geallieerde vliegtuigen, bewapend met één of meer mitrs, die, op geringe hoogten over het ge- vechtsveld heen vliegende, met deze wapenen in het ge vecht ingrepen en een groote moreele en materiëele uitwerking op de troepen hadden, dwong Duitschland om uit de bescher mende vliegtuiggroepen, die tot taak hadden, de inf.-verbindings- vliegers en de art.-waarnemers tegen vijandelijke vliegtuigen te beschermen, gevechtsvliegtuiggroepen te formeeren, bestaande uit gepantserde, met 2 a 3 mitrs, bommen, werpmijnen en hand granaten uitgeruste 2 persoonstoestellen, welke bij de voorbe reiding van den Duitschen aanval op het Westfront in 1918 en ook bij de grootere gevechtshandelingen, optraden in aantallen van 3 tot 6. Zij vlogen bij den stormaanval de eigen inf. vooruit, hen medesleepende en het vijandelijk inf.-vuur en het art.-sper vuur onderdrukkend. Zij werden in het bijzonder aangezet tegen achterwaartsche verbindingen, aanvoer, versterkingen, marsch- en treincolonnes, défilés, bruggen enz. en dikwijls ook in vereeniging met bom- menwerpersescaders tegen vliegtuigstations, Staf-kwartieren, we genknooppunten, stations en terugtochtswegen. De vlieghoogten bedroegen hierbij niet meer dan 30 a 50 M. en tegen grootere doelen 400 a 500 M. Zelfs werden jachtvlieg tuigen aangewezen om aan den inf.-strijd deel te nemen. De inf. gevechtsvliegtuigen hebben steeds ten doel door aan gehouden aanvallen in gesloten verbanden, tegen gereedgestelde of/en voorwaartsgaande reserven, batterijen in bewakings- of vuurstelling, mitr.-stellingen, tankafweergeschut, versterkingen, gereedgestelde of/en voorwaartsgaande stormtroepen, begeleidende batterijen, reserves en achterwaartsche échelons, de gevechts kracht van den tegenstander te ondermijnen, waartoe "de lucht- strijd slechts het middel is en waardoor zij dezelfde groote beteekenis kregen als de andere wapensnl. een vernietigings wapen in den slag te zijn. Zij oefenen een oplossende werking uit op gedemoraliseerde troepen en worden daarom ook gebruikt bij de vervolging. Zij voeren hun aanval als regel uit op een hoogte van 500 a 600 M., een hoogte waarop jachtvliegtuigen door gebrek aan bewegingsruimte weinig vat op hen hebben en anti-luchtdoel geschut in de onmogelijkheid verkeert op hen te vuren Het kan n. 1. voor zoo laagvliegende, slechts kort zichtbare, soms snel van richting veranderende doelen niet alle handelingen voor richten isssèngnhaodig, snel. genoeg verrichten. Red.. j 52

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 52