bij het ontbreken van speciale richtmiddelen. Zij vertoonden echter slechts tot 400 a 600 M. een zichtbare baan, hadden belangrijke verschillen in ballistische eigenschappen met de gewone munitie en werden daarom door de Franschen niet gelijktijdig met de gewone munitie in de banden gebezigd. In Duitschland wordt deze munitie om de 5 patronen gewone mu nitie in de banden gebruikt. Wat de vuurregeling betreft schijnen zij niet aan de verwachting te hebben voldaan. De aan het schieten op luchtdoelen verbonden moeilijkheden vereischen bedieningsmanschappen, die door een speciale oplei ding in luchtdoelschieten en onderkennen van vijandelijke vlieg tuigen hiervoor geschikt zijn gemaakt. Zij worden permanent verbonden aan de afweermitr. organisaties en naar Fransche inzichten zelfs aan bepaalde terreinen. Het schieten met een enkelen rnitr. kan slechts toevallige re sultaten meebrengen. De kleinste vuureenheid is daarom de sectie van 2 a 4 mitrs. Bij aanwezigheid van een voldoend aantal afweermitrs wordt, een geregeld barragevuur (afsluitingsvuur) georganiseerd, waarbij de mitr. secties met elkander moeten sa menwerken en waarmee hunne opstelling rekening moet houden. Het streven moet bestaan om met zooveel mogelijk mitrs tegelijk op 1 vliegtuig te schieten Is het aantal afweermitrs onvoldoende, dan bepaalt zich dit afsluitingsvuur alleen tot bescherming van de gevoelige zones, dus tot die plaatsen, welke om een of andere reden onttrokken moeten blijven aan de vijandelijke waarneming of aan vliegeraanvallen. De aanval van gevechtsvliegers is steeds kostbaar aan machi nes en is daarom beperkt tot die gelegenheden, waarop werke lijk loonende doelen verwacht kunnen worden b. v. kort na een onverhoedschen aanval, wanneer door den vijand in de eigen liniën verwarring kan worden verwacht. De vuurleiding zal daarom steeds gereed moeten staan om op deze kritieke oogenblikken die aanvallen met de meeste kracht te gemoet te kunnen gaan. Een voortdurende werkzaam heid en gereedheid der afweermitrs is daarom een vereischte. Mitrailleurstellingen moeten voldoen aan den eisch van goed gedekt en ingebouwd te zijn, een beschieting van vliegtuigen tot op 60 M. van den grond toelaten en zoo mogelijk mede te kunnen werken aan het afslaan van vijandelijke inf. aanvallen. Een uiterst verzorgde camouflage is noodzakelijk op gevaar af blootgesteld te zijn aan vernietiging door 's vijands art. na diens verkenning uit de lucht. De mitr. secties kunnen worden opgesteld met 1500 M. tusschenruimte en op 500 tot uiterlijk 1200 M. achter de voorste lijn. Men deelde ons van geachte zijde mede: Zoowel Fr. als D. volgen thans vliegtuigen met bundel—en is daar dus van afsluitingsvuur eigenlijk geen sprake meer. Red. 57

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 57