66 op 400 M. achter de voorste, ter verdediging inrichten. Tegenstooten, door deze sectiën, willen ons weinig aanbevelenswaardig voorkomen", zegt Schr. De verd. van de „Vorfeldzöne" geschiedt door het uitschuiven van voorpostendetn, welke niet worden genomen uit de reserve. Het innemen van vóórstellingen wordt in beginsel niet verworpen; zij moeten kunnen worden gesteund door art. „Overzicht der gevolgde gev. tactiek enz." opent geen nieuwe gezichts punten. 12. OVERZICHT VAN BU1TENLANDSCHE TljDSCHRIFTEN. Mil. Wochenblatt 4 Febr. '22 bevat „Gefechtsformen der Inf.", waarin eenige grondvormen van de gev. groep worden aangegeven, omdat „Die Einheitlichkeit der Truppenausbildung fordert mit zwingender Notwendig- keit eine gewisse Festlegung der wichtigsten Gefechtsformen in bezug auf Befehl (Wink-Kommando) zu ihrer Herstellung, auf Anschlusz und Zusammenhalt (Zwischenraume, Abstande)." De toepassing van niet re glementaire vormen moet worden aangemoedigd en beoefend. Allgem. Schw. Mil. Zeitung 18 Febr. „Über die Anwendung der Karte als Grundlage für das Schieszen der Art." wenscht, uitgaande van de idee, dat toepassing van de nieuwste methoden voor het inschieten ook in den bew. oorlog noodig zal zijn, dat het kaartschieten zal worden beoefend; meermalen zal het voorkomen, dat de tegenpartij niet van uit een waar- nemigspost is te zien, doch dat de plaats waar zij zich bevindt van uit de lucht is vastgesteld. Weet men de juiste plaats van de eigen art. en het hoogteverschil, dan zijn de voornaamste gegevens voor het vuur reeds bekend. Landen met zuivere top. kaarten zijn in het voordeel (wordt vervolgd). Rev. Mil. Suisse no. 2. Febr. In „Quelques remarques intéressantes enz.!' zegt Schr.„l'expérience de la guerre s'oppose, pour le gros de la troupe d'art., aux deux spécialisations classiques de conducteurs ou de servants." Als regel moeten de manschappen elkaar kunnen vervangenvoor de functies van richter-telefonist enz. worden specialisten opgeleid. „L'entretien du matériel facile en temps de paix, infiniment plus difficul- teux en campagne, doit dans ce dernier cas, retenir l'attention constante et personelle de tous, depuis le simple servant jusqu'au commandant de batterie." Het is gebleken dat bij zorg voor het mat., dit maandenlang in goeden staat bleef; bij de battn waar deze zorg te wenschen overliet, was het nooit compleet. Aanbevolen wordt na elk schot de ziel in te vetten met „graisse consistante et d'huile oléo-naphta." Rev. d'art. 15 Febr. In „Les dargers des tirs d'art." bestrijdt Schr. de meening van Percin, dat de art. zooveel slachtoffers onder de eigen troe pen heeft gemaakt. Om echter een dergelijk nadeel te voorkomen moet men „séparer nettement Taction des batteries de 75 ou des batteries lour- des, qui, par leurs tirs de concentration, peuvent appuyer la marche de l'inf. sans lui faire courir aucun danger, et Taction de batteries d'accom- pagnement". „Les conseillers techniques du commandement'' tracht aan te toonen, dat het niet noodig is den A. C. als adviseur van den A. B. te doen op treden, mits de hoogere bevelhebbers op de hoogte zijn van het gebruik der art. en van de andere wapens en diensten. Ook in „Du but et des moyens" wenscht Schr. dat de infanteristen meer van de werking van de art. op de hoogte worden gesteld. Hoe de uitwer king van het art.-vuur in den oorlog was, blijkt uit de woorden „ils (d. w. z. de inf. offn) vircnt, avec étonnement et non parfois sans quelque indigna tion, combien étaient rares les obus, destines a un objectif, qui l'atteignaient réellement et qu'un objectif n'a guèrre de chances d'etre atteint que

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 66