67 l'on tire a son intention un groupement ou des groupements de coups, et non quelques coups isolés". Voor den bew. oorlog raadt Schr. aan het in schieten op de gewone wijze te doen plaats hebben, waarbij echter „autant que les circumstances ie permettront, on améliorera progressivement la préparation du tir jusqu'a réaliser une préparation compléte, si l'ennemi en laisse le loisir". „Le service de renseignements de l'art*." geeft een beschrijving van de or ganisatie van dien dienst en vermeldt de resultaten, welke men in den stellingoorlog daarmede heeft kunnen behalenmet de nieuwe, doch tijdroovende middelen kon zeer vaak de juiste plaats van de vijandelijke battn worden bepaald en kon dus de art. strijd succes hebben. In den bew. oorlog echter„La batterie ennemie ne se révela plus alors que par l'arri- vée de ses projectiles et les artilleurs de cette époque se rappellent sans doute leur impuissance a la contre-batterie" (wordt vervolgd). L'art. allemande dans les batailles de rupture enz. „is een uittreksel uit hét boek „Die deutsche Art. in den Durchbruchschlachten des Weltkrieges" van v Bruchmüller. In „Renseignements divers" worden eenige gegevens vermeld omtrent het inf- geschut in Oostenrijko. a. werden daar beproefd een kanon van 7,5 cM. L/12, dat ook worpvuur kan afgeven, getrokken en gedragen kan worden vervoerd; verder een kanon van 7,5 cM. L/20, dat alleen kan worden getrokken. Inf. Journal Fcbr. bevat het vervolg van „The A.E. Fl. Am. Exp. in Europe" en van „The Champagne-Marne Defensive", terwijl onder,, Reserve off.'s Departement" voorkomt een studie over „Tactical use of mach. guns", welke een duidelijk overzicht van het gebruik van dit wapen geeft. Art. Monatshcftc Jan. In „Über Organisation eines F. A. Regiments auf Kraftwagen" wordt beschreven op welke wijze dit Regt. geheel op vracht auto's werd vervoerd, terwijl de paarden, verzameld onder bevel van een off., nakwamen. Het geschut werd op de auto's vervoerd, de caissons en voorwagens aangehangen; de laatste moesten echter vooraf geledigd zijn. Ook de manschappen en de mun. werden op auto's verplaatst. Men had zeer veel van „panne" te lijden, terwijl over de paarden vrijwel nooit kon worden beschikt. Door het horten en stooten leed het geschut aanmerke lijk, waardoor de trefzekerheid werd benadeeld. Naar Schr.'s meening zal de eenige oplossing zijn „dasz man zur Fortbewegung der Kraftwagen zur Raupenkette greifen wird". In „Verschiedenes" worden besproken eenige proeven genomen met „Kugel-lagern" voor veldgeschutniet alleen, dat het trekken door de kogels werd vergemakkelijkt, de raden zakten in slap terrein veel minder diep weg. „Versuche mit rauchlosen und Flammenlosen Pulver" vermeldt dat men door toevoeging van zout en vooral van K C L 03 de vlam van het schot kan verminderen, terwijl bovendien ook de knal veel zwakker wordt. Verder wordt gewezen op „Über die Streuung der Sprengspiinkte terwijl „Die Inf. batterie in Wandel der Zeiten" een korte ontwikkelings geschiedenis dezer art. soort geeftSchr. geeft ten slotte, na de eischen aan dit geschut te stellen, te kennen dat dit vraagstuk alleen kan worden opgeslost door een compromis tusschen uitwerking en beweeglijkheid. Rev. Mil. Générale 15 Febr. „Le röle du haut commandement au point de vue économique de '14 a '21 „geeft thans aan hoe de organen belast met de voorziening in de behoeften van volk en leger langzamerhand van het hoofdkwartier overgingen naar het D. v. O. en men meer en meer spe cialisten, ook uit de burgerij, met deze taak belastte. Verder zij gewezen op: „Strategie et opérations dans 1' Est." en opr „La cav. franqaise pendant les trois premiers mois de la campagne". Allgem. Schw. Mil. Zeitung 4 Maart. In „Über die Anwendung der Karte als Grundlage für das Schieszen der Art." geeft Schr- aan dat bij een verdeeling van de kaart in vakken, de plaats van eigen en van de waargenomen vijandelijke art. of van een ander doel gemakkelijk door

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 67