69 „Au grand Etat-Major allemand" geeft weer de eigenaardige inoeilijkhedeft verbonden aan een bondgenootschappelijken oorlog en toont duidelijk aan, hoe vaak het eigen belang, ook van bepaalde personen, zelfs in den oorlog, wordt gesteld boven het algemeen belang. M. W. 25 Mrt. In „Vom Sterben des deutschen Off. Korps" werden de gegevens in een gelijknamige studie (zie l.M. T. Jan. afl. '22) vervolledigd. Thans zijn ook de verwondingen in beschouwing genomen. Aan actieve offn en „Fahnriche" van de inf., cav., art. en genie zijn gevallen resp. 75,3 7,4 8,5 en 3,3 Verder wordt in „Ludendorfs Selbstportrat" het gelijknamige boek van Dr. Delbruck becritiseerd. Art. Monatshefte Febr. Rohne beëindigt zijn studie „Über die Streuung der Sprengpünkte", terwijl hij verder een uitvoerige bespreking houdt over het boek „Le massacre de notre inf. 1914—18," van Percin onder den titel „Aus der Tatigkeit der Fr. Art. im Kriege", (zie onder Rev. d'art. 15 Febr.). In „Verschiedenes" treffen we aan de beschrijving van een „L. F. A.- Horchapparate" tot het vaststellen van de plaats van vliegtuigen gedurende den nacht, terwijl uit „Industrielle Mobilmachung" blijkt dat de Fr. met ernst de Staatsmobilisatie voorbereiden. In Allgem. Schw. Mil. Zeitung 1 April wordt aangetroffen „Die pers. Ausriistung der Telephon-patr. bei unseren Inf. batton", waarin een soldaat aangeeft, welke wijzigingen in de uitrusting- der tel. patr. gewenscht zijn om hare bruikbaarheid te verhoogen. Schr. wenscht voor de patr. het geweer te vervangen door een pistool, terwijl de bajonet vervallen kanen daarvoor in de plaats moet treden een werktuig, dat als bijl en als pik is te gebruiken. Bovendien moeten van elke patr. 2 man zijn voorzien van kijker en kaart- Cav. Journal April „The profession of arms" is een lofzang op den mil. dienst; volgens Schr. „It (armylife) has almost unlimited variety" de andere voordeelen aan dezen dienst verbonden, doch ook de verplich tingen worden behandeld. Uit „What the worldwar did for Cavalry" moge worden aangehaald „Guns in moderation or in excess will not win a war. And the more open the war, the more uncivilized the country where it is fought, the less will they affect the issuefor in the war of movement there will be less guns, less time to bring up ammunition, less time to hide batteries." Dit geldt eveneens bij een strijd tegen een leger, dat over een grooten afstand over zee is vervoerd. T. a. v. het kweeken van specialisten wordt gezegd„His birth is the result of an unholy union between trench warfare and quick trainingit was easier and quicker to make a good grenade-thrower than a good soldier. Time pressed, so one-sided men were evolved who knew little and cared less for anything but their one death-dealing stunt." „Cav. reconnaisance" behandelt de wijze van verkennen door de cav. geeft o. a. dat van de off. patr. geen nut is te verwachtenalleen verk. eskadrons en hoogere eenheden, gesteund door inf., kunnen de gewenschte gegevens verschaffen. Voor de verbindingen moet men in voorwaartsche richting gebruik maken van draadl. telegrafie, in achterwaartschen zin van draadl. telefonie. Bij de eerste is de zendinrichting te zwaar voor de cav., bij de laatste is het zendstation het lichtst, een combinatie dezer twee helpt de cav. dus uit de moeilijkheden. Schw. Viertel) Schrift fur Kr. wissenschaft, le Heft. '22 „lndirektes Schieszen mit Gewehr und Maschinengewehr." behandelt 2 methoden van indirect vuren, de eerste met behulp van een „Meszplatte" op het geweer bevestigd, de 2de door middel van berekeningen met gebruil making van duizendsten en een liniaal, waarop afstanden en de daarmede over eenkomende duizendsten zijn aangegeven. „Neue Kampfverfahren und Treffererwartung" geeft aan, dat vergelijkende proeven t. a. v. de trefbaarheid van dichte en lichte tir. linies hebben aangetoond, dat „die Treffererwartung umso gröszer ist, je lichter die

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 69