de, dat op 30 Aug. het 9e korps een aanval in N. richting van het 11e korps zou steunen. Daarbij moest de 52e res.-div. O. van dit korps te 5 v. m. een stelling hebben ingenomen in de lijn Puiseuz hp. 214 hp. 236, terwijl O. daarvan het 11e korps zou aan vallen en daartoe zijn voorste afdn te 7 v. m. moest hebben in de lijn Chesnois Auboncourt Sorcy. Daar dit bevel eerst te 10 n. m. werd ontvangen en de troepen vermoeid waren, gaf Dubois aanvankelijk een voorloopig bevel uit, ten einde de troepen den volgenden morgen op een bepaald uur gereed te hebben op bepaalde plaatsen en in zoodanige formatiën, dat zonder tijdverlies de aanval zou kunnen ingezet. 30 Aug. te 5 v. m. gaf hij het aanvalsbevel uit. De Marokk. div. moest van uit het front Novy Lucquy oprukken naar de hoogten van Bertoncourt, waar zij stelling moest nemen, front naar het N., tusschen de wegen naar Novion-Porcien en naar Mézières. Van de 17e div. bevond de 36e brig, zich reeds op het front Lucquy—Faux. De andere brig, de 33e, kreeg last met 1 afd. der div.- art. van Coucy op te rukken in de algemeene richting Sorbon en een stelling in te nemen, front naar het N., op de hoogten van Sorbon Arnicourt. De 36e brig, moest met de rest der div.-art., nadat zij door de andere troepen gepasseerd was, met een deel der troepen de steun punten kasteel Bellevue, Auboncourt en Novy vasthouden, terwijl de rest de algemeene reserve zou vormen. De 9e cav.-div. moest zich, zoodra zij door inf. N. van Réthel was afgelost, in de richting Novion-Porcien verkennen en zorg dragen de voeling met den vijand niet te verliezen. Het 7e reg. huz. moest de verbinding tot stand brengen met de 52e res.-div. De bevolen bewegingen moesten onmiddellijk aanvangen. Te 5 v. m. berichtten de verbindingsoffn, dat door de vermoeid heid der troepen en door de opstopping der wegen de troepen alle te laat waren. De Marokk. div. bereikte daardoor in stede van te 5 v. m. eerst te 6 v. m. Sorcy, terwijl de 17e div. toen met haar voorste afdn pas Coucy had bereikt. De colonnes van het 11e korps schenen nog meer vertraging te hebben ondervonden en waren nog verder achterwaarts, terwijl de 52e res.-div. te 5 v. m. nog niet eens te Chesnois was aangekomen. Hierdoor was de r. flank van de 36e brig, onvoldoende gedekt, daar zich hier slechts 2 esk. huz. bevonden. Daarom werd een baton zouaven, dat Sorcy, waar Humbert zich bevond, doortrok, naar het bosch van Sorcy gezonden met last den N. rand bezet te houden, totdat de 52e res.-div. zou zijn aangekomen. Wat de 36e brig, betreft, deze was als volgt opgesteld: 1 baton van het 135e regt bezette de hoeve en het kasteel Bellevue, 1 baton het dorp Auboncourt, terwijl het 3e in res. was N. W. van Faux. 18

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 18