Het moreel der D. was geschokt, vooral bij de hoogere leiding, door den stoutnroedigen aanval der Marokk. div. tegen een over macht op 28 Aug., door de krachtige verdediging van die div. en den verrassenden aanval van het det. Lestoquoi op 29 Aug. en ten slotte door het gevecht op 30 Aug. Het moreele overwicht was geheel aan de zijde der Fr., die steeds onder ongunstige omstan digheden tegen overmacht hadden moeten strijden. In het alge meen wordt voor een aanval een meerderheid tegenover den ver dediger noodig geacht; zonder die meerderheid worden geen kansen voor het slagen aanwezig geacht. Hier echter vielen de Fr. steeds met een minderheid een meerderheid aan en wisten van deze den wil te verlammen. Zooiets kan alleen succes hebben tegenover een moreel zwak kere Jeiding, maar door hun eigen energie hebben de Franschen de vijandelijke leiding nog meer verzwakt. 5. LOSSE OPMERKINGEN n.a.v. den „MANUEL DU CHEF DE SECTION" door L.J.J.M. TABBERS. III. De compagnie op marsch. 1. De C- Comdt marcheert als regel aan den staart der Cie; de S.-Comdtn aan den staart hunner sectiën. 2. Een onderoff., dragende een veldzak, regelt het tempo, door den betrokken S.-Comdt gecontroleerd. De afstand tot een voorgaande Cie (ook volgens het Fr. regle ment 10 M.) wordt niet angstvallig bewaard. 3. Les hommes conservent trés exactement leur place dans le rang. 4. Gebruik van fluitseinen: 1 lange stoot: Geeft acht (dus, marcheeren in den pas en zwij gen; geweer i|d voorgeschreven houding); 1 lange stoot 4- 1 korte: Compagnie Halt. Na een rust is 1 lange stoot: aantreden en omhangen v|d veld zak; stilstaande is 1 lange -j- 1 korte stoot: Voorwaarts-Marsch, een volgende korte stoot: In 't gelid vrij. Bij verschijnen van vijandelijk vliegtuig: serie korte stooten Houdt halt en verberg je; daarop volgende lange stooten: „Fin d'alerte." 5. De afmarsch van een troep mag nooit worden uitgesteld, indien het daarvoor bepaalde uur is aangebroken; „Si le chef d'une troupe n'est pas la a l'heure öu celle-ci doit partir, le plus ancien la fait mettre en marche." 6. Kleine rusten (haltes horaires). Indien niets naders wordt bepaald wordt steeds gerust om a uur 50 tot a -f 1 uur. Het hoofd van elk Baton houdt dan halt; de compn sluiten op tot 24

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 24