moeten volstaan met de infanterie te waarschuwen waar zich vijandelijke verkenningsafdeelingen ophouden, instede van hen, zooals thans is voorgeschreven, te 1 ij f te gaan en te be letten inzage te krijgen in de hoofdmacht. Dat „beletten" zal voortaan moeten worden opgedragen aan infanterie-patrouilles. De tactiek van onze cavalerie zal dus zoo gewijzigd moeten worden, dat het zwaartepunt niet meer valt op een offensief op treden. Uitdrukkelijk zal moeten worden gestipuleerd, dat elke niet gemotiveerde aanval als roekelooze moed veroordeeld wordt en dat door slimheid gewonnen moet worden wat onze cavalerie aan kwantiteit mist. Cavalerist te zijn zal meer dan vroeger moeten beteekenen handig en vlot te zijn. Om deze eigenschappen in het wapen op te voeren zal selectie noodig zijn. Oude voor hun werk minder geschikte cavaleristen late men hun tijd bij den Trein uitdienen. Ook de paarden zouden kunnen worden geschift. Elk jaar ware een minder geschikt gedeelte over te geven aan andere afdeelingen van het leger om daar te worden opgebruikt. Nagegaan zou kunnen worden, of de bepakking kan worden herzien, of bijvoorbeeld de voor den Inlander veel te zware sabel door een lichtere zou kunnen worden vervangen, of het zware reserve-beslag niet kan worden verwisseld met een lichter reserve- beslag op halve dikte van harder metaalsoort. Aldus zou onze cavalerist, van alle markten thuis, getransfor meerd worden in den vlotten, lichten huzaar, ons cavaieriepaard in het huzarenpaard. 3. DE ZWARE MITRAILLEUR „VICKERS" 1), door J. M. C. SCHAAP. Waar zeer vermoedelijk binnen niet al te langen tijd onze „Schwartzlose" vervangen zal worden door (zooals het gerucht wil) de „Vickers", is het misschien niet ondienstig over dezen laatsten mitr. in het algemeen het een en ander mede te deelen. De „Vickers" is een Eng. mitr. en dus berekend op Eng. munitie, hetgeen voor de munitie-aanvulling een bezwaar mag heeten. Evenals de „Schwartzlose" is zij een gasdruk-automaat en worden de patronen met behulp van een patroonband aangevoerd. De loop heeft 5 velden en 5 trekken en is links getrokken, instede van rechts. De lengte van het getrokken gedeelte bedraagt 66,5 c. M. (bij de „Schwartzlose" 62,8 c. M.). Na het afgaan van het eerste schot herlaadt het wapen zichzelf weer en gaat ieder volgend schot autom. af zoolang men op het drukkerblad blijft drukken en er nog patronen in den band aan- Ter publ- ontv. 24—4—'22 Red. I- M. T. 4

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 4