59 13. DE N.I. VERLOFSOFFICIER No. 7 door D. B. Het eerste artikel is een pleit voor het zoeken van contact met de Burgermaatschappij ten behoeve van die Reserve-officieren, die niet zullen overgaan. Daarna volgt een bespreking van de uitgave der 1. K V.„Zware mi trailleurs, lichte mitrailleurs, geweermitrailleurs en mitrailleurs-pistolen" van de hand van P. A. Cox. Vervolgens een artikeltje: De nieuwe rechtspleging bij de Landmacht, waaruit we overnemen: Tot leden van den Krijgsraad zullen niet worden benoemd le. officieren, die den leeftijd van 25 jaren nog niet hebben bereikt en 2e. officieren, die den rang van 2e luitenant bekleeden, alsmede reserve- en militie-officieren. In „Reglementen en Voorschriften" lezen we: „Naar wij vernamen zal in deze nieuwe uitgave (Overzicht Reglementen) een aanduiding geplaatst worden bij die titels, van welke het bezit voor den reserve-officier niet verplicht wordt gesteld. Al de niet op die wijze gemerkte regle menten, enz. moeten dus wel in zijn bezit zijn. Evenwel alleen die, wel ke in de Ned. taal, niet die, welke in de Maleische taal zijn uitgegeven. Binnenkort zal ieder reserve-officier dus kunnen weten wat hij alzoo bezitten moet. Minder gemakkelijk zal het echter wezen op rechtmatige wijze al het voorgeschrevene spoedig te bekomen. Want van vele dezer uitgaven is de voorraad geheel verbruikt." Tot slot noemen we het opstelletje „Overpeinzing", waarin de Heer Collette opwekt om over te gaan en zich niet af te laten schrikken door de ontstemming, die zulks wellicht onder een aantal beroepsofficieren zal veroorzaken. Wij kunnen ons hier geheel bij aansluiten. Schr. zegt terzake: „Lalen we ons echter niet iaten afschrikken om over te gaan wanneer we er lust en genoegen in hebben en er voor ons zelf een toekomst in zien. Mocht er aan de verhouding iets ontbreken, dan zal die toch zeker gaan deweg beter worden, wanneer wij „eenmaal overgegaan" werkelijk blijk geven te voldoen. Maar adspiranten voor overgang, indien ge lust hebt, herhaal ik, er een gat in ziet en een toekomst en ge zijt voldoende geschikt beoor deeld, dan zou ik zeggen: gaat, grijp aan de gelegenheid, met beide handen. Kijkt niet alleen naar het financiëele. Uw a s. positie stelt U met 20 dienstjaren in 't genot van een behoorlijk pensioen. En 't leven 't Soldatenleven !s gezond. In de vrije natuur, de buitenlucht, lichaams beweging en sport. Veel gezonder dan welk kantoor ook met z'n duffe papieren, stoffige en benauwde vertrekken. Ik herhaal het nogmaals, gaat over zoo ge kunt ener iets voor voelt, en vooral dat laatste, als ge er iets voor voelt, indien ge er we r- k e 1 ij k iets voor voelt." 14. OVERZICHT VAN NED. TIJDSCHRIFTEN DOOR H. Marineblad 27 Mrt. Van belang zijn de aanhalingen uit de voornaamste dagbladen in Ned. t. a. v. de conferentie te Washington in verband met de indiening van de vlootwet en de meening van deze bladen of wel van inzenders t. a. v. deze wet. Vragen van den dag. Een overdruk uit een der afleveringen van dit tijdschrift der redactie aangeboden, bevat een artikel „Naar aanleiding van de strat. stelling van N.I.'', hetwelk eveneens de positie van ons eilandenrijk bespreekt in verband met de Washington-conferentie. De verschillende mogelijke politieke constellaties worden nagegaan en daaruit geconcludeerd,

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 59