65 schuwd de waarde vaji het aantal niet te gering te schatten: „In Wahrheit entscheidet er (der Zahl) in erster Linie mit über den Erfolg." Technik und Wehrmacht 3e en 4e Heft. „Die Pioniere bei Fluszübergan- gen im Weltkriege" behandelt de overgangen over den Weichsel in Juli '15, de overgang over den Donau in Oct. '15, over de Duna in Sept. '17 en de Marne in Juli '18. Alle overgangen hadden plaats tegenover vijan delijke spellingen, zoodat de factor „verrassing'' op den voorgrond trad; dank zij een goede camouflage en gebruikmaking van de voordeelen, welke het terrein hier en daar opleverde, gepaard aan de steun welke de art verleende, slaagde men er in veelal zonder noemenswaardige verliezen de overgangen te bewerkstelligen. Verder zij de aandacht gevestigd op: „Ueber die Grundlagen des Flak- schieszens", „Die art. Vermessungen in den letzten Kriegsjahren" en op Zur Frage „Taktische Organisation und Verwendung der Flugabwehr- Scheinwerfer". Mil. Wochenblatt 29 April en 6 Mei, bevatten belangrijke gegevens t. a. v. „Die Krisis der italienischen Armee im October 1917", zoowel uit het kamp der Oostenrijkers, als van hoogere D. aanvoerders, die aan den veldtocht hebben deelgenomen. Bovendien geeft de laatste aflevering eenige getuigenis sen van personen omtrent „Der Entschlusz zum Riickzug von der Marne" Deze artikelen, welke het gezegde van v. Clausewitz „Der Krieg ist das Gebiet der Friktion" maar al te waar maken, zijn voor de studie van deze gebeurtenissen van groot belang.

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 65