dat uur ter hoogte van Librecy bevinden om de voorposten op te vangen. Zoodra deze te La Cense-Godel waren aangekomen, moest de brig, verder oprukken en zich, een formatie tegen art. vuur aannemende, opstellen N. W. van La Fosse-a-l'Eau. Aan het 7e reg. huz. werden nog toegevoegd 2 esk. van het 9e reg. jagers. Oo het gekunstelde van de bewegine der brig. Elondlat zal niet verder worden ingegaan. Het spreekt van zelf, dat het bevolen oponthoud ter hoogte van Librecy onnoodig was. Van de andere brig, der Marokk. div. werd het reg. Cros opge steld a cheval van den weg Launois Warnécourt, W. van Jandun, en het regt Fellert met de korpsart. en de korpsgenietr. op den weg Launois La Fosse-a-l'Eau, O. van de hoeve Perouzelle. Van het regt Fellert werden 2 compn ter beschikking gesteld van het 7e reg. huzaren, om tot 6 v. m. Signy-l'Abbaye te bezetten; op dat uur konden zij zich weer bij haar regt aansluiten. Uit de omtrent den vijand verkregen inlichtingen werd besloten, dat tegenover het 4e Fr. leger alleen het IVe D. leger onder den Hertog van Wurtemberg, stond. Dat een ander D. leger, het Ille onder Von Hausen, zich had ingeschoven tusschen het IVe en het lie, en het 5e Fr. leger aan de Sambre had aangegrepen, was den Franschen geheel ontgaan. Eerst tijdens de door het 9e korps geleverde gevechten bleek hun de aanwezigheid van dat Ille leger en het daaruit voortspruitende gevaar voor den linkervleugel van hun eigen 4e leger. Toen dan ook den 28sten Aug. het 9e korps in gevecht kwam, meende men alleen te doen te hebben met een deel van het Saksi sche korps of met dat geheele korps, waarvan onderdeelen reeds op 26 Aug. bij Harcy en op 27 Aug. bij Murtin en Le Tremblois gevoelige échecs hadden geleden, zonder te beseffen, dat dit korps tot een ander dan het IVe leger behoorde. Te 3 v. m. werden de voorposten der Marokk. div. te Bei-Air en te Falluel aangevallen door een uit Lepron-les-Vallées debouchee- renden vijand. Tegelijkertijd werd het kasteel des Vallées hevig door art. beschoten. Overeenkomstig het ontvangen bevel weken de voorposten langzaam terug, daarbij te La Cense-Godel opnieuw standhouden de. Vandaar werd de terugtocht na eenigen tijd weder voortgezet naar de hoeve La Rivière. Nu gesteund door een afd. art. waren zij in staat hier den vijand tot 9 v. m. tegen te houden. Intusschen drong de D. inf. door in het bosch van Hailly en dreigde zij het voorposten-regt te omvatten, waardoor dit werd gedwongen, over La Fosse-au-Mortier, op de hoeve Courcelles terug te trekken. Deze beweging maakte den weg naar Signy vrij. Vlug drongen de D. nu door tot deze plaats, die alleen werd verdedigd door 2 esk. van het 7e regt huz. en de 2 hierheen gezonden comp. van 8

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 8